FilistinHaberlerİranOrtadoğu

Ramazan Şallah : Yaşasın İran

Filistin İslami Cihat Hareketi Genel Sekreteri yaptığı açıklamada, İran İslam Cumhuriyetinin bölge milletlerinin birliği ve yüceliğinin mazharı olduğunu belirtti .

10 Şubat yürüyüşüne katılan ve “yaşasın İran” diye slogan atan Ramazan Abdullah Şallah Siyonist rejimin cinayetlerin ve vahşetin simgesi olduğunu da vurguladı.

İran’ın Arap ve bölge ülkeleri için bir tehlike olduğu yönünde hegemonya güçlerin iddiasını reddeden Abdullah, İran hükümeti ve milletinin Müslüman halklar, bölge ve Arap devletleri için en iyi dost ve destekçi olduğunu da sözlerine ekledi.

Abdullah “İran hükümeti, büyükelçilikten İsrail bayrağını indirerek Filistin halkının yücelmesine ve zaferine neden oldu” dedi.

İsrail’in bölge milletlerinin asıl düşmanı ve cani bir rejim olduğunu vurgulayan Filistinli yetkili, Filistin yaralarını beraberinde İran’a getirdiğini de belirtti.

Filistin ve Gazze halkının selamlarını İran hükümetine ve özellikle İslami devrim liderine ileten Abdullah, İslami devrim zaferinin, milletlerin istediği ve peşinde olduğu bir dönüm noktası olduğunu belirtti.

Başa dön tuşu
Bugün 15 Mayıs 2021 (6) içerik yüklenmiştir.