HaberlerİranOrtadoğu

Ramazan Şerif: Siyonist Rejim En Kötü Durumundadır

Kudüs ve İntifada Komitesi Başkanı Ramazan Şerif, kutsal kent Meşhed’de düzenlenen bir oturumda yaptığı konuşmada, Siyonist rejimin işgal topraklarındaki 70 yıllık cinayet ve işgaline işaretle, bugün Filistin halkının 3. ve 4. neslinin Siyonist rejim ile mücadele alanında olduğunu ifade etti.

İslam İnkılabı Kurucusu Rahmetli İmam Humeyni tarafından Dünya Kudüs Günü’nün ilan edildiğini hatırlatan Şerif, bu adlandırılışın yıllardır Kudüs meselesi ve mazlum Filistin halkının İslam dünyasının ilgi odağına koyduğunu vurguladı.

Birleştirici unsur olan Dünya Kudüs Günü’nün dünya Müslümanlar arasında birlik ve beraberliğin daha pekiştirdiğini belirten Kudüs ve İntifada Komitesi Başkanı, Kudüs Günü’nü Şii-Sünni birliğinde dönüm noktası olarak niteledi.

Ramazan Şerif konuşmasının devamında işgal topraklarındaki son gelişmeler ve ABD Başkanı’nın Kudüs’ü işgal rejiminin başkenti olarak tanıyıp, bu ülke büyükelçiliğini Kudüs’e taşıma kararına işaretle, bu şeytani planın mazlum ve dirençli Filistin halkının haklarının açık ihlali ve işgalciliğe destek niteliğinde olduğunu belirterek, İslam dünyasının mutlaka bu iğrenç girişime ciddi tepki göstereceğini kaydetti.

ABD’nin büyükelçiliğinin Kudüs’e taşınmasının Filistinli mücahit grupları ve direniş ve uzlaşı stratejisini destekleyenleri birleştirebileceğini belirterek, bu girişimin Kudüs işgalinin tanınması anlamına geldiğini vurgulayarak tüm Filistinli grupların Kudüs’ü Filistin devletinin başkenti olarak ilan ettikleri için bu girişime karşı daha da yakınlaşıp, birleşeceğini ifade etti.

Kudüs ve İntifada Komitesi Başkanı ayrıca ABD’nin büyükelçiliğinin Kudüs’e taşımasının bazı Arap ülkeleri ve Siyonist rejim arasında başlayan ve ilerleyen uzlaşma süreci için ciddi sorunlar oluşturabileceğini çünkü kamuoyunun Filistin meselesi ve gasıp İsrail rejiminin cinayetlerine duyarlı olduğundan Suudi Arabistan ve diğer ülkelerin İsrail ile ilişki kurma konusunda daha çekinceli olacaklarını kaydetti.

Ramazan Şerif, IŞİD ve tekfirci meselesine işaretle, IŞİD’in son bulmasının ardından kamuoyunun Filistin meselesine yönelik daha duyarlı olduğunu ve İsrail’e karşı büyük bir halk cephesinin oluştuğunu, Suriye başta olmak üzere bölge milletlerinin İsrail ve IŞİD’i destekleyen ülkelere karşı nefretin derinleştiğini kaydetti.

Kudüs ve İntifada Komitesi Başkanı ayrıca; İslam İnkılabı Rehberi’nin Filistin ile ilgili vaadinin gerçekleşeceğini ve Siyonist rejimin gelecek 25 yılı görmeyeceğini ifade etti, bugün Filistinli genç kuşağın mücadeleye girdiğini ve şehadet, yaralanma ve esir olmaktan korkmadan Filistin ülkülerini var güçleriyle savunduklarını belirtti.

Başa dön tuşu
Bugün 16 Mayıs 2022 (20) içerik yüklenmiştir.