FilistinHaberlerOrtadoğu

Ramazan’ın ikinci cumasında Mescid-i Aksa’da 170 bin kişi cuma namazı kıldı

Mübarek Ramazan ayının ikinci Cuma gününde Siyonist işgal güçleri işgal altındaki Kudüs kentini ve Mescid-i Aksa’nın çevresini adeta askeri kışlaya dönüştürdü.

Siyonist işgal radyosunun haberine göre, Ramazan ayının ikinci Cuma günü çıkabilecek olaylardan endişe eden işgal güçleri Mescid-i Aksa’nın çevresinde ve Eski Belde’de yoğun güvenlik önlemleri aldı.

İşgal güçleri Batı Yaka’dan Kudüs’e gelerek Mescid-i Aksa’da namaz kılmak isteyenlere de kısıtlama getirdi. 50 yaşın altındaki erkeklerin Kudüs’e girişine izin vermeyen işgal güçleri, Kudüs’e giriş izni bulunanlarla evli kişilerden de 45 ila 50 yaş arasındakilere izin verdi. Kadınlarda ise sadece otuz yaşın üzerindekilere Kudüs’e giriş izni verildi.

Mübarek Ramazan ayının ikinci Cuma gününde Mescid-i Aksa’da işgal güçlerinin tüm engellemelerine rağmen 170 bin kişinin Cuma namazı kıldığı bildirildi.

El-Aksa Vakıf ve Kültür Mirası Müessesesi, bugün (12 Ağustos Cuma) sabahın erken saatlerinden itibaren Kudüs sakinleri, 1948’de işgal edilen topraklarda yaşayan Filistinliler ve Batı Yaka’dan Kudüs’e ulaşmayı başarabilenler Mescid-i Aksa’ya akın etmeye başladı.

Cuma ezanının okunmasıyla birlikte Mescid-i Aksa’da kalabalığın zirveye ulaştığı ve cemaatin Mescid-i Aksa’nın üstü kapalı ve gölge olan bölgelerinde namaza durduğu ifade edildi.

Başa dön tuşu
Bugün 30 Mart 2023 (27) içerik yüklenmiştir.