FilistinHaberlerOrtadoğu

Ramullah’ta 1 Filistinli daha şehit oldu

Terör rejimi İsrail’in Kudüs ve Mescidi Aksa’da baskı ve cinayetleri devam ederken Ramullah’ta bir Filistinli daha şehit oldu.

Fars haber ajansına göre, siyonistlerin Cuma günü Ramullah’ta açtığı ateş sonucu yaralanan Filistinli bir genç kurtulamayarak şehit oldu.

Bu arada Filistinliler dün gece Mescidi Aksa’ya yönelik terör rejimi İsrail saldırılarını kınamak için protesto gösterisi yaptılar ve akşam namazını Eski Kudüs’ün ‘Bab-ı el’Sebat’ bölgesinde yoğun güvenlik tedbirleri altında kıldılar.

Siyonistler burada da namaz kılan müslümanlara saldırdılar.

Geçen cuma günü başta Gazze Şeridi olmak üzere işgal altındaki Filistin topraklarının bütün her yerinde terör rejimi İsrail’in Mescidi Aksa’yı kapatması düzenlenen gösterilerle kınandı.

Bu arada Mescidi Aksa hatibi Şeyh İkrime Sabri, Siyonist işgal rejiminin Mescidi Aksa kapılarına yerleştirdiği elektronik kapıları yakında kaldıracağını belirtti. Şeyh Sabri yaptığı açıklamada, “Bu zalim ve tehlikeli kapıları kabul edecek bir Filistinli bulamazsınız. Filistin halkının bu kapılardan içeri girmeme ısrarı ve uygulamaya karşı direnişi karşısında işgal rejimi bu kapıları yakında kaldırmak zorunda kalacaktır. Şu anda olup bitenler ibadet özgürlüğüne karşı yapılmış bir saldırı, Mescidi Aksa’yı zaman ve mekan olarak ikiye böldükten sonra orayı tamamıyla ele geçirme operasyonudur. Ancak Filistinlilerin ayaklanması bunu engelledi ve Siyonist rejimin planını suya düşürdü” dedi.

Sabri, son bir hafta içinde Mescidi Aksa ve Kudüs’te meydana gelen olaylarla, bu olaylarda üç kişinin şehit olması ve yüzlercesinin de yaralanmasının Aksa’nın tehlike de olduğu ve dolayısıyla onu kurtarmak için harekete geçmek gerektiği konusunda Filistinliler kadar İslam ümmeti için de bir sınav olduğunu söyledi. Arapların kayıtsız tavırlarını da eleştiren Sabri, “Görünen o ki Arap yetkililer hâlâ uyuyor ve Aksa’da olup bitenden habersiz gibi davranıyorlar. Bu uyku Siyonist rejimin saldırıları için can simidi ve yeşil ışıktır.”

Başa dön tuşu
Bugün 18 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.