FilistinHaberlerOrtadoğu

Raporun kabul edilmesi ertelemenin cinayet olduğunu ispatladı

Gazze Savaşı kurbanlarının yakınları, Goldstone Raporu’nun İnsan Hakları Kurulu’nda gündeme alınıp onaylanmasının kurban yakınlarının haklarını savunmalarının ve insan hakları örgütlerinin bu konuda gösterdikleri yoğun çabanın bir sonucu olduğunu söylediler.

Gazze Savaşı’ında yakınlarını kaybedenler duygularını şu cümlelerle ifade ettiler: “Raporun oy çokluğuyla kabul edilmesi, daha önce erteletilmesinin büyük bir cinayet olduğunu gösteriyor. Yine raporun birçok devletin evet oyuyla kabul edilmesi, raporu erteleten tarafın öne sürdüğü gerekçelerin de doğru olmadığını gösteriyor. Onların iddiasının tersine ilk oturumda bu rapor görüşülseydi, şimdiki gibi 25 oyla değil, 33 oyla kabul edilecekti”.

Gazze Savaşı’nda hayatını kaybeden veya yaralanan Filistinlilerin yakınları bu açıklamalarını, savaşta saldırıların en vahşisine tanık olan El-Fahura okulunda bugün (17 Ekim Cumartesi) yaptıkları basın toplantısında yaptılar.
Dünyanın özgür ve onurlu insanlarına da seslenen Gazze Savaşı kurbanlarının yakınları, Gazze Savaşı’nda insanlık suçu işleyen Siyonist liderlerle komutanların yargılanması için çaba harcamalarını istediler.

Başa dön tuşu
Bugün 30 Kasım 2021 (30) içerik yüklenmiştir.