FilistinHaberlerOrtadoğu

Refah Halkı Kassam Mücahidini Son Yolculuğuna Uğurladı

Dün (19 Temmuz Perşembe) öğleden sonra Gazze’nin güneyinde direnişe ait bir noktayı korurken işgal uçaklarının saldırısı sonucu şehit olan Kassam Tugayları mücahidinin cenaze törenine binlerce kişi katıldı.

Gazze’deki Avrupa Hastanesinden cenazesi alınan Kassam mücahidi şehit Abdülkerim Rıdvan (38), ailesinin son kez görmesi için şehrin batısında bulunan evine getirildi.

Cenaze konvoyuna Hamas Siyasi Birimi Başkanı İsmail Heniyye ile direniş gruplarının temsilcileri öncülük ederken, evinin yakınındaki camide namazı kılınan şehit Şehitler Mezarlığında defnedildi.

Şehidin cenazesine yüzleri kapalı bazı Kassam mücahitleri de eşlik ederken, halkın şehitlerin intikamının almasını istemesi dikkat çekti.

Kassam Tugayları dün yayınladığı açıklamada kendisine bağlı bir mücahidin şehit olduğunu ve üçünün de yaralandığını duyurarak, şehidin intikamının alınacağını duyurdu.

Kassam yaptığı açıklamada, cezanın amelin cinsinden olduğunu hatırlatarak işgalcinin akıttığı kanların bedelini ödeyeceğini kaydetti.

Dün işgal rejimine ait bir silahlı insansız hava aracının Kassam Tugayları’na ait gözetleme noktasına iki füze atması sonucu bir mücahit şehit olmuş, üç mücahit de yaralanmıştı.

Başa dön tuşu
Bugün 29 Eylül 2023 (34) içerik yüklenmiştir.