Haberlerİmam Ali HamaneyİranÖrnek ŞahsiyetlerOrtadoğu

Rehber, askeri deniz tatbikatına katıldı

İran’ın kuzeyinde bulunun Nevşehir İmam Humeyni Deniz İlimleri üniversitesi subay ve öğrencileri, İslam İnkılâbı Rehberi ve başkumandan Ayetullah Seyyid Ali Hamanei’nin önünde deniz tatbikatına katıldılar.

Deniz savunma gücünün artırılması ve kendine güvenin tazelenmesi İmam Humeyni (ra) Deniz Bilimler Üniversitesi öğrencilerinin deniz tatbikatındaki asıl hedefti.

Bu tatbikatın daha sonraki aşamalarında Deniz kuvvetleri komutanı brifing verdi. Paraşüt operasyonları, dalgıçlık, kıyıları müdafaa, denizden karaya çıkarma operasyonu ve karadan denize açılma eylemleri, iki kişilik hücumbotlarından azami yararlanma bu deniz tatbikatının bazı bölümlerini oluşturuyordu.

Bu askeri tatbikatta ayrıca Sina projesi kapsamında imal edilmiş “Drefş” adındaki 3. Hücumbotu deniz birliklerine eklendi.

Başkumandan deniz kuvvetleri öğrencilerinin manevi, ilmi ve savunma gücünün artırılmasından duyduğu memnuniyeti dile getirerek İran İslam Cumhuriyeti Ordusu Deniz Kuvvetleri komutanı General Sayyari’nin çalışmalarını takdir etti.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.