Haberlerİmam Ali HamaneyİranÖrnek ŞahsiyetlerOrtadoğu

Rehber deniz akademileri sergisini gezdi

İslam inkılâbı rehberi ve Silahlı kuvvetler başkumandanı Ayetullah Seyyid Ali Hamanei İran’ın kuzeyindeki Hazar denizi sahilinde bulunan Nevşehir’deki imam Humeyni deniz akademileri öğrencilerinin sergisini gezdi. Yetkililerden çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Yetkililer bu ziyarette İslam İnkılabı Rehberine özellikle, deniz akademilerinin “sanal savaş” olarak nitelendirilen, bilgisayar ve bilgisayar teknolojileri ve bu alanda, düşmanların bilgisayar üzerinden, nüfuzu, yönlendirmesi ve sabote çalışmalarına karşı çalışmaları konusundaki faaliyetler hakkında brifing verdi.

İslam inkılâbı rehberi Ayetullah Seyyid Ali Hamanei sergiyi gezerken, harp akademileri öğrencilerinin, sanal ortamdaki faaliyetlerine işaretle “gençlerin yetenekleri ve başarıları karşısında hiçbir şey’e “olmaz” denilemeyeceğini” dile getirdi. Özellikle deniz güçlerinin uzun mesafeli iletişim ağları sergisindeki başarılı çalışmalar hakkında bilgi alan İslam inkılabı rehberi Ayetullah Seyyid Ali Hamanei, sergiyi gezdikten sonra, İslami İran deniz kuvvetleri komutanlarıyla bir araya gelerek, sergideki çalışmaların çok verimli ve başarılı faaliyetler olduğunu dile getirdi.

İslam inkılâbı rehberi Ayetullah Seyyid Ali Hamanei burada, geniş kapsamlı, süratli ve mantıklı, köklü çalışmalar yapılmasını tavsiye etti.
Yetişmiş insan gücünün çok önemli olduğunu belirten İslam inkılabı rehberi Ayetullah Hamanei, deniz kuvvetleri komutanlarına hitaben, bu yetenekli deniz piyadeleri ve öğrencilerin değerlerini iyi bilin” dedi.

Başa dön tuşu
Bugün 14 Mayıs 2021 (25) içerik yüklenmiştir.