Haberlerİmam Ali HamaneyİranÖrnek ŞahsiyetlerOrtadoğu

Rehber, Filistin Direniş Liderleri’ni kabul etti

Dünya Müslümanlarının ve Mustazaflarının Rehberi Seyyid İmam Ali Hamaney bugün öğleden sonra Filistin İslami Direniş Hareketleri liderlerini kabul etti.

Rehber İmam Ali Hamaney, Filistin’in, Allah’a tevekkül, iman ve direniş ekseninde mücahit grupların vahdeti ve Filistin halkının unutulmaz direnişinin devamı sayesinde kesinlikle kurtulacağını belirtti.

Rehber İmam Ali Hamaney vahdet haftasının ilk gününde Filistinli mücadeleci grup ve liderlerini kabulünde, ” Filistin’in geleceği için İslami ve milli dayanışma” konferansının açılışı nedeni ile Filistin ve Gazze halkının güçlü direnişini överek, yüce Allah’ın yardımı ve hidayeti olmaksızın Gazze ve tüm Filistin’de sonsuz baskılar ve zorluklara dayanmanın imkânsız olduğunu belirterek, Filistin halkının gerçekten de ‘Tarihin en güçlü milleti’ olarak tanınmayı hak ettiğini ifade etti.

Rehber İmam Ali Hamaney müstekbir ve tekfir cephesine karşı direniş gücünün her geçen gün daha da artan iktidarının inkar edilemez bir gerçek olduğunu ifade ederken, Filistinli liderlere hitaben şöyle dedi: Filistin halkı arasında dindarlık ve gerçek imanı daha da derinleştirmek, ve İlahi vaatlerin gerçekleşeceği umut ve tevekkülünü arttırmak gerekir.

Rehber İmam Ali Hamaney, Filistin konusunun batı medeniyeti ve liberal demokrasi iddiasında olanlar için ciddi bir sorun olduğunu ifade ederken, ‘Filistin halkı direnişinin, batının 100 yıllardır süren özgürlük ve insan hakları iddialarını tamamen sorgulayıp boşa çıkardığını söyledi.

Rehber İmam Ali Hamaney, İslami Ortadoğu olarak yeni Ortadoğu’nun şekillenmesine vurgu yaparak, Filistin halkını savunmanın insani ve İslami bir görev olduğunu ifade edip, özellikle milletlerin uyanması ve Filistin halkına daha fazla destek vermesini istedikleri için Müslüman ülkelere daha büyük görev düştüğünü belirtti.

Rehber İmam Ali Hamaney, sözlerinin başka bölümünde uzlaşmacıların konumu ve kaderlerinin Siyonist düşman ile müzakerelerin faydasız ve itibarsız olduğunu gösterdiğine işaretle, direniş ve mücadeleyi göz ardı edenlerin düşmanın dayatmalarına boyun eğmek zorunda olduklarını, bu baskılardan kaçmaya çalıştıkları anda tahkir oldukları veya sahneden silindiklerini ifade etti.

Başa dön tuşu
Bugün 28 Kasım 2022 (18) içerik yüklenmiştir.