Haberlerİmam Ali HamaneyİranÖrnek ŞahsiyetlerOrtadoğu

Rehber genç bilim adamlarıyla buluştu

İslami Devrimi Yüce Lİderi Hazreti Ayetullah Hamenei, binlerce genç üniversiteli bilim adamlarına hitaben yaptığı konuşmada, milli güç ve zenginliğe ulaşmak için ilim değerli bir araç olduğunu ifade ederken, “İilim ve teknik ülkenin temel diyaloğunu oluşturmalı”dedi.

Ülkenin 150 yıl geri kaldığını ve buna rağme İran halkı yüksek zeka ve yeteneğiyle bu geri kalmışlığı telafi edebileceğini işaret eden Ayetullah Hamenei, son 12 yıl zarfında üretilen ilim ve teknolojiyi hatırlatarak, bu süre zarfında pek çok başarılara ve ilerlemelere imza atıldığını ve buna yetinmemek gerektiğini söyledi.

İslami Devrimi Yüce Lideri, ilim ve teknolojide elde edilen tüm başarıların İran’lı yeteneklerine dayanarak elde edildiğini ve yabancılardan hiçbir yardım alınmadığını belirterek, “Genç İran’lı yetenekleri, milli duygusu ve nefsine güvenerek ülkenin ilim fidanını büyütebililer”şeklinde konuştu.

Milli güç ve zenginliğe ulaşmak için ilim değerli bir araç olduğunu niteleyen Ayetullah Hamenei, “İlim ve teknik ülkenin temel diyaloğunu oluşturmalı”dedi.

Başa dön tuşu
Bugün 04 Aralık 2021 (34) içerik yüklenmiştir.