Haberlerİmam Ali HamaneyİranÖrnek ŞahsiyetlerOrtadoğu

Rehber, Hz.Yusuf film ekibini kabul etti

Dünya Müslümanlarının ve Ezilenlerinin Rehberi İmam Ali Hamaney bugün Hazreti Yusuf (as) filminin sanatçıları, yapım ekibi ve rejisörünü kabülünde Holywood’daki sinema şirket ve kurumlarından bir çoğunun Amerika siyaset sahnesi arkasındaki bütünlük içerisindeki organın siyasi iradesinin sembolü olup bazı durumlarda hükümetlerin bile ötesinde bulunduklarını söyledi.

İmam Ali Hamaney sanat ve iletişim araçlarının gelişmesinin, sinema sanatı ve film yapımcılığını siyasi hedefler ve düşüncelerin beyanında etkili araç haline getirdiğinin altını çizerek İran İslam nizamının etkili sanatsal yöntemler kullanarak gündeme getirilmesi gereken yeni sözler ve fikirlerinin bulunduğunu bildirdi.

İmam Ali Hamaney, İslam cumhuriyetini dünyada eşsiz, yeni fikirlerden biri olarak niteleyerek İran’da halen uygulanan yönetimin din gerçeğiyle birleştiği ve bu eşsiz gerçeğin görsel ve sanatsal yöntemlerle dünya halkına tanıtılabileceğini söyledi.

Dünya Müslümanlarının ve Ezilenlerinin Rehberi, İslam nizamının zulme karşı direnmesini dünyadaki değerli gerçeklerden biri olarak niteledi ve milletler arasında cazip ve çekici söz ve fikirlerin İran İslam nizamında var olduğu ve bunların sanatsal yöntemlerle sunulabileceğini belirtti.

İmam Ali Hamaney, Hazreti Yusuf(as) filminde hikayenin sanatçı gözüyle süzgeçlenmesini bu televizyon dizisinin bariz özelliklerinden biri olarak niteledi ve günümüz dünyasında sinema ve sanatın genelde muhatap çekmek için cinselliğe yönelik çekicilikler dahil bir takım araçların kullanıldığı ancak son derece çekici ve izleyicisi bol olup İran ile başka ülkelerde seyircinin beğenisini toplayan bu dizide genelde filmler ve dizilerdekinin aksine senaryonun iffet ve ismet üzerine kurulduğunu söyledi.

Bu kabülde bulunan İran radyo televizyon kurumu başkanı İzzetullah Zergami de Hazreti Yusuf(as) dizisini İran televizyonunun en başarılı dizilerinden biri olarak niteledi.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.