Haberlerİmam Ali HamaneyİranÖrnek ŞahsiyetlerOrtadoğu

Rehber, İçişleri bakanı ile görüştü

İslam İnkılabının zafer yıl dönümü “Şafakta 10 Gün” eşiğinde 15 yaşını dolduran İranlı vatandaşların nüfus cüzdanlarının değiştirilmesi projesi, Dünya Müslümanlarının ve Ezilenlerinin Rehberi İmam Ali Hamaney için çıkarılan ilk nüfus kimliği ile birlikte başlatıldı.

Yüksek güvenlik içerikli olan yeni kimlikler daha önce 15 yaş altı kimseler için veriliyordu ve yapılan programlar uyarınca önümüzdeki 3 yıl içinde tüm 70 milyon İran vatandaşının geneli için yeni kimliklerin çıkarılması işlemi tamamlanmış olacaktır.

Dünya Müslümanlarının ve Ezilenlerinin Rehberi İmam Ali Hamaney içişleri bakanı, nüfus kayıt idaresi başkanı ve sorumlularından bir grubu kabulü sırasında yaptığı konuşmada bu projeyi takib eden görevli ve sorumlulardan teşekkür ederek, “yüksek güvenliğe sahip olan yeni nüfus kimlikleri, sicil senet kayıt alanında yeni bir aşamayı beraberinde getirmiştir ve yetkililerin çaba ve himmeti sonucu daha da yaygınlaşması için harcamalıdırlar” dedi.

Muhtelif alanlarda bu belgelerin sıhhatinin etkisini hatırlatan İslam İnkılabı Rehberi, “sizler geçmişlerin bu alandaki uygulamalarını değerlendirdiğiniz gibi gelecek nesiller de sizlerin çalışmanızı değerlendireceklerdir. Bu bakımdan kimliklerin kayıt ve tab’ında gerekli özen ve dikkatin gösterilmesi gerekir” dedi.

Bu toplantıda Dünya Müslümanlarının ve Ezilenlerinin Rehberi İmam Ali Hamaneynin konuşmasından önce kısa bir bilgi veren içişleri bakanı Muhammed Naccar, geniş imkanlarla yeni kimliklerin verilmesi projesinin hayata geçirilmesinin, bizzat Dünya Müslümanlarının ve Ezilenlerinin Rehberinin direktifleri doğrultusunda hayata geçirilmekte olduğunu ve bu proje ışığında kimlik ve nüfus kayıtları alanında her türlü sahtekarlığın önlenmesinin
hedeflendiğini söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.