Haberlerİmam Ali HamaneyİranÖrnek ŞahsiyetlerOrtadoğu

Rehber İmam Hamaney Kürdistan eyaletine vardı

İslam, inkılab ve İran’ın güçlü kalesi Kürdistan bugün İslam İnkılabı Rehberi Ayetullah Seyyid Ali Hamenei’yi büyük bir heyecan ve coşku ile karşıladı. Yörenin mü’min, kültürlü ve sevecen halkı Kürdistan tarihinde eşi görülmeyen bir hamasi eylemle şii ve sünni müslümanlar arasında inkılapçı ve milli ideallerin savunulması yolundaki birlik ve dayanışmayı güzel bir biçimde sergiledi.
Halk kitlelerinin İslam İnkılabı Rehberi’ni karşılama töreni saat 11’de başladı ve rehberi taşıyan aracın Senendec şehrindeki Millet Parkı’na ulaşmasıyla, kahraman ve cesur Kürdistan halkı günlerce süren bekleyiş ardından Allahu Ekber haykırışları ve sevinç gösterileriyle Ayetullah Hamenei’yi karşıladılar ve tören güzergahı bir anda coşkun bir ilgi okyanusuna dönüştü. Halk kitlelerinin bu sırada kimi yöresel geleneklerle bu törene katılması dikkat çekti.
Kürdistan halkının İslam İnkılabı Rehberi’ni görkemli bir biçimde karşıladığı tören sırasında tören güzergahının dışındaki meydanlar ve caddelerin de dolup taştığı gözlendi. Halk kitlelerinin sevinç gösterileri sırasında izdiham yaşandı. Ayetullah Hamenei, bu karşılama töreninin ardından Senendec şehrinin Özgürlük Meydanı’nda saatlerdir beklemekte olan onbinlerce müslüman kürdün oluşturduğu büyük kalabalığa katıldı.

Başa dön tuşu
Bugün 04 Aralık 2021 (34) içerik yüklenmiştir.