HaberlerİranOrtadoğu

Rehber, birlik ve beraberliğin eksenidir

Düzenin Yararını Teşhis Konseyi ve Uzmanlar Meclis Başkanı Ayetullah Haşimi Rafsancani, Liderlik kurumunun İran’da milli birlik ve beraberliğin eksenini oluşturduğunu söyledi.

Uzmanlar Meclisi’nin dördüncü dönemin 7’nci oturumun açılışında yaptığı konuşmada, İran İslam İnkılabı yıldönümü merasimlerine halkın milyonluk kitleler halinde katılmasının, gerçekte, inkılapçı halkın, İslam inkılabına bağlılığı ve vefalılığının açık bir göstergesi olması açısından son derece memnuniyet verici olduğunu söyledi.

İran’ın inkılapçı halkının her zaman sahnede varlığının İslam inkılabı ve ülke için çok büyük bir ganimet olduğunu kaydeden Rafsancani, halkın bu özelliğinin çok iyi bilinmesi ve dikkate alınması gerektiği hatırlatmasında bulundu.

Dünya Müslümanlarının ve Mustazaflarının rehberinin, ülkenin birlik ve beraberliğinin temel ekseni olduğunu kaydeden Bilgeler Meclisi başkanı, bu sınırın zedelenmemesi gerektiğine vurgu yaptı.

Rafsancani, İran savunma sanayilerinde üretilen Cemaran adlı kruvazörün İranlı mühendis ve teknik adamlarca tasarımı ve yapımının gerçekleşmesini de çok büyük gelişme olduğunu söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.