Haberlerİmam Ali HamaneyİranÖrnek ŞahsiyetlerOrtadoğu

Rehber, Necefabadi’yi Erak şehri Cuma İmamı olarak atadı

İslam İnkılâbı Rehberi Ayetullah Seyyid Ali Hamanei, Huccet’ul İslam Kurban Ali Dorriyi Necefabadi’yi Merkez eyaletinde Veliye Fakih temsilcisi ve Erak Cuma imamı olarak atadı.

İslam İnkılâbı Rehberinin konuyla ilgili hükmünde şöyle deniliyor:

Saygıdeğer Huccet’ul İslam Hacı Şeyh Kurban Ali Dorriyi Necefabadi (Damet Moaliye)

Huccet’ul İslam Muhsini Gerekani Erak şehri Cuma imamlığında uzun yıllar başarılı görev sürdürmesi ardından yargı gücünde yeni bir görev devraldığı için ondan boşalan Erak Cuma imamlığına, ilim ve takva süsüyle süslenen ve uzun bir dönemi İran İslam cumhuriyetinde en üst makamlarda İslam ve Müslümanlara hizmet eden şahsi âlinizi atıyor ve aynı zamanda bu eyalette kendi temsilcim olarak belirliyorum.

Erak şehri aziz rahmetli imamımızın ilmi eğitim aldığı ilk merkezdir. Bu eyalet aynı zamanda tarih boyunca ilim, kültür ve cihad alanının büyüklerinden birçoğunu tedai ettirmektedir. İslam İnkılâbı sonrası bu şehrin ve eyaletin mümin halkı ülkeye çok büyük hizmetlerde bulunmuş ve defalarca muhtelif kesitlerde İslam İnkılâbına ve bu inkılâbın yüce hedeflerine bağlılıklarını ispatlamışlardır.

Zati âlinizin, ilim, takva ve tecrübeden yararlanarak merhametli ve hizmetkâr bir muallim gibi o makamda irşad görevini yerine getirmeni, şehrin inkılâpçı halkına özellikle gençlerine yönelik din, ahlak ve vefakârlık hocası olmanı temenni ederim.

Allah Teâlâ’dan başarını dilerim.

Seyyid Ali Hamanei

1 Ekim 1388

Başa dön tuşu
Bugün 11 Mayıs 2021 (57) içerik yüklenmiştir.