Haberlerİmam Ali HamaneyİranÖrnek ŞahsiyetlerOrtadoğu

Rehber, Royan araştırmacıları ile görüştü

Dünya Müslümanlarının ve Ezilenlerinin Rehberi İmam Ali Hamaney, İran üniversite cihadına bağlı Royan ilim araştırma merkezi yetkilileri ve araştırmacılarından bir grubu kabulünde “Meselenin çözümü için iman ışığı altında ilimden faydalanmasını bu ilim merkezinin başarı sırrı olarak niteledi.

Bugün Tahran’da gerçekleşen bu kabulde Royan araştırma merkezi başkanı doktor Gorabi, bu merkezin ilk gen transferi yapılmış hayvan üretimi dahil İran ve bölgede son ilmi getirileriyle ilgili bir rapor sundu.

Royan ilim araştırma merkezinde gen transferi yapılmış ilk hayvanlar 9 Ocak tarihinde doğdular. Royan araştırma merkezi kısırlığın tedavisi alanında hizmet veren modern merkez olarak 19 yıl önce, ilmi araştırmalar yapılması ve kısırlık tedavisinde hizmet sunmak hedefiyle kuruldu.

Halen Royan araştırma merkezi Ortadoğu bölgesinde uzmansal hizmetler veren en tanınmış merkez haline gelmiş bulunuyor. Nitekim binlerce kısırlık sorunu yaşayan çiftlerin dışında ortalama yılda 300 yabancı çiftte çeşitli ülkelerden bu merkeze tedavi görmek için baş vuruyor.

Başa dön tuşu
Bugün 23 Eylül 2021 (13) içerik yüklenmiştir.