Haberlerİmam Ali HamaneyİranÖrnek ŞahsiyetlerOrtadoğu

Rehber Salı günü Kürdistan eyaletine gidecek – Foto

İslam İnkılâbı Rehberi’nin Kürdistan eyaleti Temsilcisi, İslam İnkılâbı Rehberi Ayetullah Hamenei’nin önümüzdeki Salı günü Kürdistan eyaletini ziyaret edeceğini bildirdi.

Hüccet-ül İslam Vel Müslümin Seyyid Musa Musevi, konuyla ilgili olarak bilgi verirken, Kürdistan eyaleti halkının halen tüm isteklerinin İslam İnkılâbı Rehberi Ayetullah Seyyid Ali Hamenei’yi bu eyalette yakından görmek olduğunu belirtirken, “İslam İnkılâbı Rehberi’nin bu eyaleti ziyaret etme niyetinde olduğuna dair fısıltılar başladığı günden bu yana bölge halkında büyük bir çoşku ve görüşme şevki başladı” şeklinde konuştu.

Seyyid Musa Musevi ayrıca, “Kürdistan eyaleti halkı, İslam İnkılabı Rehberi Ayetullah Seyyid Ali Hamenei’ye 8 gün ev sahipliği yapmayı kendileri için büyük bir gurur ve övünç kaynağı olarak görüyorlar” diye ilave etti.

Bölge halkı uzun süredir İslam İnkılabı Rehberini ağırlamak için ısrarlı taleplerde bulunmaktaydı.

Kürdistan eyaletinin merkez ili olan Senendec halkı, bu şehrin tüm sokaklar ve caddeleri çiçekler ve pankartlarla süsleyerek sabırsızlıkla İslami Devrim Liderinin gelmesini bekliyor.

Kürdistan Eyalet Valisi İsmail Neccar, İslami Devrim Lideri Ayetullah Hamenei’nin bu eyaleti ziyaret edeceği haberini verirken, bu ziyaretin eyalet halkı için tarihi bir olayı olduğunu vurguladı.

İsmail Neccar, İslami Devrim Lideri Ayetullah Seyyid Ali Hamenei”ye 8 gün ev sahipliği yapmanın eyalet halkı için büyük bir gurur ve övünç kaynağı olduğunu söyleyerek, Ayetullah Hamenei, bu seyahatın çerçevesinde bazı ilçeleri gezeceğini, şehit aile ve gazilerle bir araya geleceğini, eyaletin önde gelen düşünürler ve öğrenci temsilcileri ile görüşeceğini ve bakanlar kurulu ile toplantı yaparak eyaletin durumunu inceleyeceğinin bilgisini verdi.

İslami Devrim Lideri Ayetullah Hamenei 8 günlük bir seyahatın çerçevesinde Salı günü Kürdistan eyaletine gidecektir.Başa dön tuşu
Bugün 30 Kasım 2021 (30) içerik yüklenmiştir.