FotoğraflarHaberlerİmam Ali HamaneyİranOrtadoğu

Rehber ve Kuran Yarışmacıları – Fotoğraf Galerisi

Dünya Müslümanlarının ve Mustazaflarının Rehberi İmam Ali Hamaney, 27. Uluslar arası Kuranı Kerim Yarışması münasebetiyle, yarışmaya katılanlar, hakemler ve hocaları kabulünde yaptığı konuşmada, Kuranı Kerim’e olan teveccühün artmasının İran milletinin dünyadaki etkisinin artmasına vesile olduğunu belirterek;”İran’ın mümin halkı, düşman karşısında dimdik durmaktadır” dedi.

İran’da İslam inkılabının zaferinin üzerinden geçen 31 yılda, İran’ın sürekli ileriye doğru hareket eden ve kalkınan bir ülke durumuna dönüştüğünü belirten Rehber İmam Ali Hamaney, İran’ın genç neslinden çok büyük bir kitlenin Kuranı Kerim’i okuma ve ezberlemeye çok büyük ilgi duymasının da çok güzel bir gelişme olduğunu kaydetti.

Şehidlerin efendisi Hz. Hüseyin (S)’in veladet yıldönümü ve ‘Pasdar’ günüyle aynı zamanda başlayan Kuranı Kerim yarışması, İmam Humeyni külliyesinde gerçekleşirken, Rehber İmam Ali Hamaney, Kuranı Kerim’in maarifin artması ve Müslümanların gönüllerinin nurlanmasına vesile olduğunu söyledi.

Rehber İmam Ali Hamaney, Kuranı Kerim ve Kuranı Marifet’in birbirinden koparılması ve İslam ümmetinin gönlünün Kuran’dan ve İslami Marif’ten uzaklaştırılması için bazı İslam ülkelerinde tam da düşmanların isteği doğrultusunda çabaların yapıldığına temas ederek, bu gibi çabalardan asıl hedefin, İslami talimin okullardan kaldırılmasının bulunduğunu söyledi.

Rehber İmam Ali Hamaney, Kuran’ın ‘tayyibe’ bir hayatı vaat ettiğini belirterek, bu tayyibe hayatın gerçekte; izzet, güven, refah, bilim, kalkınma, ahlak, fedakarlık olduğunu söyledi.

Rehber İmam Ali Hamaney dün yaptığı konuşmada da, İslam İnkılabının son asırlardaki diğer sosyal ve siyasal hareketlerin tersine inişli çıkışlı 31 yıldan sonra hala İslam’ın çizdiği yolda ilerlediğini ve bu durumun yaratıcının bu inkılabı desteklemekte olduğunu gösterdiğini söylemişti.

Rehber İmam Ali Hamaney, ayrıca İranlı mü’min kalplerin ilahi kudretin aynası olduğunu belirterek hareketin asli istikametinde muhafaza eden faktörün, İran milletinin İslam’a olan aşkı olduğunu ve bu aşkın, İslam İnkılabı ile ülkemiz için aşılması mümkün olmayan büyük surlar mesabesinde olduğunu, eğer çizgimiz değişmesi ve İslam’ı yitirmemiz halinde, bu surların da yıkılacağı ve zorbalarla mütecavizlerin topraklarımıza gireceğinin altını çizmişti.

Başa dön tuşu
Bugün 21 Ocak 2022 (23) içerik yüklenmiştir.