FotoğraflarHaberlerİmam Ali HamaneyİranÖrnek ŞahsiyetlerOrtadoğu

Rehber ve Öğrenci Birliği Üyeleri – Fotoğraf Galerisi

Dünya Müslümanlarının ve Ezilenlerinin Rehberi İmam Ali Hamaney bugün öğleden sonra Avrupa öğrenci İslam dernekleri birliği üyelerini kabulü sırasında yaptığı konuşmada, ülkede bilimsel hareketin acil ve gerekli bir hareket olduğunu hatırlatarak, büyük tarihi kavşaktan geçmek için ilim elde edilmesi, Allah yolunda cihad ve çaba gösterilmesi yolunda gençlerin üzerinde çok kritik bir sorumluluğun var olduğunu bildirdi.

Yurt dışındaki İslami derneklerin sahih ve doğru bir hareket içinde olduklarını da belirten Dünya Müslümanlarının ve Ezilenlerinin Rehberi bu birliğin Şecere-i Tayyibe (mübarek ağaç) ve mümin gencin pak fıtratına temasla, “ülkede bilimin kurumsallaştırılması, İran İslam Cumhuriyeti nizamının üstün hedefe sahip büyük bir hareket olarak takip ettiği ülkülere ulaşmanın en etkili yoludur” ifadesini kullandı.

Dünya Müslümanlarının ve Ezilenlerinin Rehberi, dünyaya egemen düzenin adaletsiz bir düzen olduğuna vurgu yaparak, “Günümüz dünyasında insan yanlış kültür ve düzenlerde ayrım ve adaletsizlikler içinde mahsur kalmıştır. Adaletsizlik ise dünyaya egemen bir gelenek haline gelmiş ve liberal demokrasi sloganı altında batı kapitalizm düzeninin doğasının kopmaz bir parçası haline gelmiştir” dedi.

İmam Ali Hamaney ayrıca İran İslam Cumhuriyetinin yeni bir dünya düzeni oluşturma yolundaki çabalarına da değinerek, günün birinde adalet bayrağının tüm dünyada göndere çekilmesi ve büyük halk kitlelerinin bu bayrak altında bir araya toplanması temennisini dile getirdi.

“Adalete dayalı örnek bir düzenin oluşturulması” ve “Bu nizamın tüm dünyaya tanıtılması” gibi iki temel hedefe değinen Dünya Müslümanlarının ve Ezilenlerinin Rehberi, “Bu İslami düzenin oluşturulması ve tanıtılmasında, üstün ruhi ve fiziki bilim, iman, gayret ve yetenek gereklidir ve bu özellikler ülkemiz gençlerinde mevcuttur” dedi.

Dünya Müslümanlarının ve Ezilenlerinin Rehberi bu çetin ve zor yolda ilerlemek için iman ve direniş gücünün korunmasının gerekli olduğunu belirterek, “Doğru yolu kat etmek tüm boyutları dikkate almak direnişin manasıdır ve bu durumda artık mucahidet ve basirete gereksinim kalmıyor” dedi.

Ülke içinde bazı kişilerin saptığını ve açısının giderek artmakta olduğunu hatırlatarak “eğer bu mesele tahakkuk bulmasaydı ve birileri yol ortasında kendilerinden zafiyet göstermeseydiler şimdi ülkenin durumu maddi ve manevi bakımdan çok daha iyi konumda olurdu. Fakat daha önce de defalarca belirtildiği ve toplum gerçeklerinin de gösterdiği gibi her ne kadar döküntü olmuş ise onun iki katı yeniden göverme gerçekleşmiştir” dedi.

Başka ülkelerin siyaset adamlarından bazılarının Aşura günü Tahran’da yaşanan kargaşa olaylarıyla ilgili açıklamalarına da değinen Dünya Müslümanlarının ve Ezilenlerinin Rehberi İmam Ali Hamaney, bu gibi açıklamaların, hakikatler ve gerçeklerin değiştirilmesi amacıyla insanların kukla oluşu ve habisliklerinden, ayrıca dünyadaki Siyonist ve yabancı medyanın etkisinde kalmadan ileri geldiğini belirtti.

Bu görüşmede ilk önce Dünya Müslümanlarının ve Ezilenlerinin Rehberi İmam Ali Hamaney’in Avrupa öğrenci İslam dernekleri birliğindeki temsilcisi Huccet’ul İslam Cevat Ejei yaptığı kısa bir konuşmada, Avrupa öğrenci İslami dernekleri birliğinin Tahran’daki 44. oturumuna temasla, bu birliğin şimdiye kadar her türlü sapmalardan ve kopmalardan mahfuz kaldığını, rahmetli İmam Humeyni(ra) ve Velayet-i Fakih çizgisini halen tam bir özen ve hassasiyetle takip etmekte olduğunu söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 30 Kasım 2021 (30) içerik yüklenmiştir.