FotoğraflarHaberlerİmam Ali HamaneyİranOrtadoğu

Rehber ve Üniversite Camiası – Fotoğraf Galerisi

Dünya Müslümanlarının ve Mustazaflarının Rehberi Seyyid İmam Ali Hamaney, İslam cumhuriyeti nizamının sulta düzenini yok etme azminde olduğunu vurguladı.

İran üniversiteleri ve yüksek öğrenim kurumları öğretim üyeleri ve gönüllü seferberleri ile görüşen Rehber İmam Ali Hamaney, bir simgesi İslam cumhuriyeti olan İslami harekete karşı, istikbar düzeninin dağıldığını beyan ederek, İran İslam cumhuriyeti nizamının ortaya çıkışını sulta düzeninin şimdiki sorunlarının baş etkeni niteledi.

İstikbar düzeninin çıkmaza girdiğini kaydeden Rehber İmam Ali Hamaney sözlerini şöyle sürdürdü: İstikbar düzeninin başta Ortadoğu gibi hassas bir bölge olmak üzere küresel meselelerin çevresine sardığı kuşak koptu ve artık onların birçok eskimiş propaganda taktikleri dünya halkı için deşifre oldu.

Rehber İmam Ali Hamaney ayrıca Siyonist rejim ve Amerika’ya yönelik küresel kin ve nefrete temas ederek bugün hatta Amerika toplumunda güçlü Siyonist lobilerin varlığına karşı derin öfke duyulduğunu ve Amerika yönetiminin bu ülkede yaşayan insanlara yönelik tüm baskılarına karşın bu öfkenin izlerinin ortaya çıkmaya başladığını vurguladı.

Rehber İmam Ali Hamaney istikbar güçlerinin İran ile düşmanlıklarının sebebi de bunun olduğunu, ancak kararnamenin alelacele çıkarılması ve yaptırımları gerçek dışı bir şekilde abartmanın ve ardından yarım yamalak askeri tehdit savurmanın, hepsi istikbar düzeninin İslam dünyasında yaşanan büyük hareketin karşısında çekinmeye başladığının işareti olduğunu ifade etti.

Rehber İmam Ali Hamaney ayrıca istikbar karşıtlığı, küfür ve nifak hareketlerine karşı direniş ve din ve inkılap düşmanlarına karşı açık bir şekilde sınırları belirlemenin İran İslam cumhuriyetinin belli başlı özellikleri olduğunu belirterek ‘kim din ve inkılap düşmanları ile arasındaki sınırı şeffaflaştırmayacak olursa, kendi kıymeti ve değerini düşürmüş olacağını ve düşmana yöneldiği takdirde de nizamın çemberinin dışına çıkmış olacağını vurguladı.

Başa dön tuşu
Bugün 17 Ocak 2022 (10) içerik yüklenmiştir.