İmam Ali HamaneyÖrnek Şahsiyetler

Rehber’den Şehidler Günü Mesajı

İslam İnkılabı Rehberi Ayetullah Seyyid Ali Hamenei, Mukaddes Savunma Haftası’ndaki ‘Şüheda Günü’ münasebetiyle İslam İnkılabı ve mukaddes savunma savaşı şehidlerini anma amacıyla bir mesaj yayınladı. Mesajın metni şöyle:

‘Bismillahirrahmanirrahim,

Şehidlerin mübarek adı ve Mukaddes Savunma Haftası’ndan bir günün onların hatırasına adlandırılması, büyük ve özel bir anlam içermektedir. Bu sembolik girişim şu anlama gelmektedir ki, hiç bir millet fedakarlıkta bulunmaksızın kimliğini, onurunu, milli namusunu, değerlerini, inançlarını ve haklarını savunamaz.

Dünya zorbaları ve emperyalistlerinin özgür halklara dayattıkları sorunlardan kaçmak insanın alçalışı ile zulüm ve tecavüze uğramasından başka bir sonuç doğurmaz. Kahraman milletimiz bu dersi herkese öğretti ve tarihte ölümsüzleştirdi. Bugün tepeden tırnağa silahlı zalim siyonistlerin yüreklerine korku salarak onları acze düşüren mazlum Filistin’lilerin görkemli cihadı bu ölümsüz dersin devamı niteliğinde olup, Irak’daki işgalci güçlerin ayaklarının çamura saplanması da yine bu dersin o coğrafyada doğurduğu bir sonuçtur.

Şehidler, mukaddes savunma sürecinin alnında parlayan bir inci mesabesindedirler ve bu yüzdendir ki şuur sahibi her yürek ve her pak vicdan onların minnetle anılmasını kendisi için bir görev bilmekte, İslam sancağının yükseltilmesini arzulayan herkes ve Kur’an’ın müjdelerine inanan her insan onları selamlamaktadır.

Rabbimiz, en güzel selam ve rahmetini şehidlere bağışla ve onları en üstün kullarınla birlikte haşret…’

Seyyid Ali Hamenei

Başa dön tuşu
Bugün 28 Ocak 2022 (14) içerik yüklenmiştir.