HaberlerİranLübnanOrtadoğu

Rehber’e uymak direnişin devamının sırrıdır

Şeyh Abdülkerim Ubeyd “Velayet ve Rehberliğe uymak İslami direnişin devamının sırrı demektir ve Seyyid Hasan Nasrullah da, İran Rehberine bağlı kalmayı bir prensip olarak görüyor” dedi.

Lübnan Hizbullah Hareketi Genel Sekreterinin Sosyal İşler Yardımcısı Şeyh Abdülkerim Ubeyd, “Fedakârlık ve Şahadet gibi ulvi ve zengin bir kültüre sahip olabilmek, çok güçlü bir itikadi geçmiş ve birikimi gerektiriyor. Dünya Müslümanları da, Ehl-i Beyt İmamlarına uyarak dünyadaki kurtuluş hareketlerine öncülük edebilmişlerdir” şeklinde konuştu.

Hürriyet severlik kültürünün dünyada yaygınlaştırılması gerektiğini de savunan Şeyh Ubeyd ayrıca “Dünya ülkelerinin böyle bir kültürün yaygınlık kazanması yolunda özel bir gayret göstermeleri halinde, dünya çapında kalıcı bir barışın sağlanmasına şahit olabiliriz” ifadesini kullandı.

Lübnan Hizbullah Hareketi Genel Sekreter Yardımcısı Şeyh Abdülkerim Ubeyd daha sonra, sadece kendi çıkarlarını düşünen tamahkâr kimi ülkelerin de bu kültürü ortadan kaldırmak için ellerinden gelen çabayı gösterdiklerine dikkat çekerek “Fedakârlık ve Şahadet kültürünün kalıcı olmasının sırrı, sadece bu insani ve asil kültürün uygun bir şekilde gelecek kuşaklara aktarılmasına bağlıdır” diye vurguladı.

İslam İnkılâbı Rehberi Ayetullah Hamenei’yi, İslam dünyasının güçlü bir lideri olarak tanımlayan Şeyh Ubeyd bu konuda “Seyyid Hasan Nasrullah, İran’ın dini lideri ve İslam İnkılâbı Rehberi’ne bağlı kalmayı ve ona uymayı bir prensip olarak görüyor” şeklinde konuştu.

Başa dön tuşu
Bugün 06 Mayıs 2021 (22) içerik yüklenmiştir.