HaberlerİranOrtadoğu

Rehberimiz sayesinde düşmanın komploları boşa çıkacaktır

Tahran Cuma namazı hatibi muhaliflerin ve İslam cumhuriyeti nizamının düşmanlarının komplolarının sonuç vermeyeceğini vurguladı.

Bu hafta Tahran’da Cuma namazını kıldıran Ayetullah İmami Kaşani, İran milletinin bilim ve teknolojide ve salih amel yolunda ilerlediği müddetçe muhaliflerin ve İslam cumhuriyeti nizamının düşmanlarının komplolarının sonuç vermeyeceğini söyledi.

Kuran-ı Kerim ayetlerine göre hile ve riyakarlıkla yanlış yolu izleyenlerin Mescid-i Aksa’da maksatlarına ulaşmayacaklarını hatırlatan Ayetullah Kaşani, Ecnebilerin İran’ın barışçıl nükleer faaliyetlerine yönelik faaliyetlerinin de bu tür hilelere bir örnek olduğunu belirtti.

Ayetullah Kaşani, Rehber İmam Ali Hamaney’in nükleer silahların haram olduğunu vurguladığı halde İran İslam cumhuriyeti nizamı muhaliflerinin İran’a iftira attıklarını ve yaptırım yapmakla tehdit ettiğini kaydederek bu tür tehditlerin bir neticesinin olmayacağını söyledi.

Tahran Cuma namazı hatibi ayrıca Fars Körfezi yerine sahte ad kullanmanın düşmanların bir başka sahte ad ileri sürmelerinin de bu komplolara bir başka örnek oluşturduğunu, ancak düşmanların bu konuda da hiç bir yere varamayacaklarından emin olduğunu vurguladı.

İran milletini dinamik ve İranlı gençleri bilimde öncü niteleyen Ayetullah Kaşani, Rehber İmam Ali Hamaney’in varlığı ve yine imam Mehdi’nin (s.a) inayeti sayesinde bu millete hiç bir zarar gelmeyeceğini ifade etti.

Başa dön tuşu
Bugün 19 Ocak 2022 (31) içerik yüklenmiştir.