HaberlerİranOrtadoğu

Rehber’in emirleri yeni bir umut ışığı olmuştur

Meydana gelen olaylarla ilgili İslam Devrimi Lideri’nin son beyanatlarına işaret eden İran İslam Cumhuriyeti İslami Şura Meclis Başkanı, kendilerinin emirleri yeni umut ışığı yarattığını söyledi.

Cumhurbaşkanı Ahmedinejad’ın yeni kabinesinin güvenoyu için bugün yapılan meclisin açık oturumunda konuşma yapan İslami Şura Meclis Başkanı Dr. Ali Laricani, İslam Devrimi Lideri’nin son beyanatlarına işaret ederken, kendilerinin son olaylarla ilgil verdiği emirlerin yeni umut ışığı yarattığını söyledi ve konuşmasına şöyle devam etti; “İslam Devrimi Lideri’nin “cinayet” olarak nitelendirdiği son olaylarla ilgi keskin bakış açısı ve değerlendirmeleri ve ayrıca ülkenin ulusal vahdetiyle ilgili tüm ilkeleri belirlemesinin, İslami adaletin gerçek yüzünü ortaya çıkartmıştır ve gösterdi ki, ulusal veya kişi bazında yapılan zulüm Lider’in keskin bakışlarından gizlenemeyecektir.”

Dr. Ali Laricani, “Ayetullah Hamanei’nin beyanatları ve emirleri ülkede ciddi bir şekilde umut ışığı yarattı ve biz ise son olayların çerçevesinde işlenen tüm suçların ve yasadışı eylemlerin bir an önce incelenmesini Yargı Erki Başkanı’ndan talep ediyoruz”şeklinde konuştu.

Başa dön tuşu
Bugün 13 Mayıs 2021 (74) içerik yüklenmiştir.