Haberlerİranİslami VahdetOrtadoğu

Rehber’in fetvası İslami Vahdeti tesise devam ediyor

Lübnanlı ünlü selefi Ömer Bikri el-Cezire’ye vermiş olduğu röportajda şunları söyledi: “Seyyid Hasan Nasrullah, ben İmam Hamaney’in fetvasına –ki fetvada müminlerin annelerine hakaret etmenin haram olduğu duyurulmuştu- tabiyim açıklamasını yaptıktan sonra Şia’ya karşı duyduğum düşmanlık zihnimden silindi.”

El- Cezire kanalının ünlü programcısı Gassan b. Ceddev’un sunduğu Hivar-u Meftuh adlı programa konuk olarak katılan Ömer Bikri şunları söyledi: Ben yanlışlıkla Şiaları rafizi bilirdim ve öyle düşünüyordum ki onlar tüm sahabeleri tekfir ediyorlar, ancak imam Hamaney’in fetvasını duyduktan sonra Hizbullah’a ve hatta Lübnanlı Şialara karşı sürdürdüğüm saldırılarımı durdurdum ve bu konudaki düşüncelerimi değiştirdim.

Ömer Bikri, Lübnan’ın tanınmış selefilerinden ve oldukça aşırı radikal biri olarak biliniyor. Yıllarca İngiltere’de yaşamış ve Şialara karşı aşırı sert tutumundan –onları rafizi olarak adlandırmakta- tanınıyor.

Bilindiği üzere Dünya Müslümanlarının ve Mustazaflarının Rehberi Seyyid İmam Ali Hamaney’in yayınlamış olduğu fetvanın ardından ehli sünnet dünyasında çok güzel yansımaları olmuş ve bir çokları bu fetvanın etkisi altında kalmıştı. Bu fetvadan sonra mutaassıp vahabi ve Siyonistlerin fitnelerinin kökleri kazınmış ve Ömer Bikri gibi radikal kişiler bu şekilde etki altında kalmışlardır.

Başa dön tuşu
Kapalı
Bugün 11 Kasım 2019 (50) içerik yüklenmiştir.