Haberlerİmam Ali HamaneyIrakİranÖrnek ŞahsiyetlerOrtadoğu

Rehber’in Hekim’in vefatı ile ilgili başlığı mesajı

İslam İnkılâbı Rehberi Ayetullah Seyyid Ali Hamanei bir taziyet mesajı yayınlayarak Huccet’ul İslam Seyyid Abdulaziz Hekim’in vefatı dolayısıyla başsağlığı dileğinde bulundu.

İslam İnkılâbı Rehberinin mesajında şöyle deniliyor:

Bismillahirrahmanirrahim

Üzülerek ve kederlenerek Irak İslam Yüksek Meclisi başkanı sayın Huccet’ul İslam Seyyid Abd’ul Aziz’in vefat ettiği haberini almış bulunuyorum.

Irak halkı ve devleti açısından çok büyük bir kayıp ve İran İslam Cumhuriyeti açısından acı bir olaydır.

Kendileri, Allah’ın rahmetine giden Iraklı büyük taklit mercii Ayetullah’ıl Uzma Seyyid Muhsin Hekim’in, dikta Irak Baas rejimi ve müstekbir piyonları ile mücadele aşamasında şehadet şerbeti içen oğullarının en sonuncusuydu.

Gerek İran’da ikamet ettiği dönemde ve gerekse Saddam rejiminin devrilmesi sonrası kendi ülkesinde ikamet etmesi ardından Irak’ta ulusal bir devletin kurulması amacıyla bu mücahit âlimin hizmetleri eşsiz olup, unutulmayacaktır.

Bu acı olaydan dolayı üzüntülerimi belirtir, kardeş Irak halkına, hükümetine, Irak İslam Yüksek Meclisine, yüce ailesine özellikle değerli ve layık evlatlarına, bilhassa Sayın Seyyid Ammar Hekim’e taziyetlerimi bildirir, merhum için Allah’tan rahmet ve mağfiret ve Irak halkı ve devleti için yücelik ve kalkınma temenni ederim.

Seyyid Ali Hamanei

6 Ramazan 1430

27 Ağustos 2009

Başa dön tuşu
Bugün 18 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.