Haberlerİmam Ali HamaneyİranÖrnek ŞahsiyetlerOrtadoğu

Rehber’in istihbarat yetkililerine konuşması

İslam İnkılabı Rehberi Ayetullah Seyyid Ali Hamenei, dün İran İstihbarat Bakanlığı yetkililerinden oluşan topluluğa hitaben yaptığı konuşmada, bu bakanlığın inkılabın en iyi ve en vefalı kadrolarına sahip olduğunu belirtti.

İslam İnkılabı Rehberi Ayetullah Seyyid Ali Hamenei, dün İran İstihbarat Bakanlığı yetkililerinden oluşan topluluğa hitaben yaptığı konuşmada, bu bakanlığın inkılabın en iyi ve en vefalı kadrolarına sahip olduğunu belirterek, ‘İstihbarat Bakanlığı, büyük zahmetleri ve yorulmak bilmez çabaları sayesinde inkılabın, İslami değerlerin ve halkın düşmanlar karşısında korunması için hakikaten sessiz bir mücahede eylemine baş koymuş olup, hepimiz bu olgunun kadrini bilmek zorundayız’ dedi.

Ayetullah Hamenei, bu riyasız ve sessiz mücahedenin Allah katındaki manevi ecrine işaretle, böylesine bir mücadelenin, nefisle cihad, Allah’a teveccüh, takva ve özveriden geçtiğini vurguladı.
İslam İnkılabı Rehberi, tağuti rejim döneminde halkın istihbarat örgütleri karşısında duyduğu korku ve nefrete karşın, şu anda İran halkının İstihbarat Bakanlığı hakkında olumlu bir zihniyete sahip olduğunu ifade ederek, bu durumun İslam nizamındaki İstihbarat Bakanlığı için iyi bir puan olduğunu ve halkla yardımlaşma yönteminin daha da geliştirilmesi gerektiğini hatırlattı.

Ayetullah Hamenei daha sonra yazılım ve donanım açısından en modern teknolojiden yararlanması gereken İran’lı istihbaratçıların profesyonel etkinlik gücünün yükseltilmesini öğütlerken, İslam nizamına düşman olan istihbarat örgütlerinin yoğun faaliyetleri karşısında yepyeni girişimlerle istihbarat alanındaki hakimiyetlerini daha da arttırmaları gerektiğini söyledi.

İslam İnkılabı Rehberi şöyle konuştu: ‘İstihbarat Bakanlığı ilahi bir hedef ve ihlas ile hak yolunda ilerlediği için, Allah’ın değişmez sünneti uyarınca batıl cephesi karşısında zafer kazanacaktır.’

Başa dön tuşu
Bugün 04 Aralık 2021 (34) içerik yüklenmiştir.