Haberlerİmam Ali HamaneyİranÖrnek ŞahsiyetlerOrtadoğu

Rehber’in İzzetullah Zergami’yi yeniden atama emri

Dünya Müslümanlarının ve Ezilenlerinin Rehberi İmam Ali Hamaney, Seyyid İzzetullah Zergamiyi yeniden 5 yıllık bir dönem için İran İslam Cumhuriyeti Radyo-Televizyon başkanlığına atadığı hükmünde, teşkilatın şimdiki güçlü yönlerinin korunması ve mevcut noksanlıklarının giderilmesi gerektiğini vurguladılar.

İslam İnkılabı Rehberinin söz konusu atama hükmü şöyledir:

Bismillahirrahmanirrahim

Saygıdeğer Mühendis Seyyid İzzetullah Zergami

Radyo Televizyon teşkilatındaki 5 yıllık başkanlık döneminin son bulmasıyla, bu büyük ve geniş kapsamlı kitle iletişim merkezindeki çetin çabalarından dolayı takdirlerimi bildirir, sizin ve çalışma arkadaşlarının muhtelif alanlarda gerçekleştirmiş olduğunuz hizmetlerinizden dolayı teşekkür ederken, zati alinizi ikinci bir dönem için yeniden bu hassas ve ağır sorumluluğa atıyorum.

Radyo-Televizyon teşkilatının mevcut güçlü yönleriyle, noksanlıkları ve zayıf noktaları sürekli olarak sizin ve teşkilatın öteki müdürlerinin gözü önünde bulunmalı ve zayıfların giderilmesi yönündeki çaba ve azminizde kesinlikle iradenizi kaybetmemelisiniz.

Benim önemle tavsiyem, bu kültür teşkilatını, din, ahlak, umut ve bilincin en açık simgesi olan bir medya organı seviyesine ulaştırman, muhatapların sosyal davranışları ve çok önemli aile kurumunun şekillenmesine yön verecek bir düzeye getirmen, denenmiş meslek metotları ve sanat yönlerinin bu ölçeklerin olgunlaşmasında kullanılmasıdır. Önceki beş yıllık müdürlük döneminin başarılı veya başarısız tecrübelerinden bu teşkilatın üstün bir kaliteye ulaştırılması yönünde yararlanmalı, programların yayın çizelgesinin belirlenmesiyle kurumun hareketini tamamlamalı veya tashih etmelisin.

Temennim bu değişimin yeni görevinin birinci yılında kendini göstermesidir.

Allah Taala’dan başarını temenni ederim

Seyyid Ali Hamanei
7 Kasım 2009

Başa dön tuşu
Bugün 16 Mayıs 2021 (27) içerik yüklenmiştir.