Haberlerİmam Ali HamaneyİranÖrnek ŞahsiyetlerOrtadoğu

Rehber’in mesajı BMT resmi belgesi oldu

Dünya Müslümanlarının ve Mustazaflarının Rehberi İmam Ali Hamaney’in İran İslam cumhuriyetinde nükleer silah yapımı ve kullanması haram olduğu belirtilen mesajı, BMT ve güvenlik konseyinin resmi belgesi olarak kayda geçti.

İran’ın BMT daimi temsilciliği BMT güvenlik konseyi başkanı, genel sekreteri ve genel kurul başkanlarına yazdığı mektupta, Tahran nükleer silahsızlanma konferansının amacını anlatarak Dünya Müslümanlarının ve Mustazaflarının Rehberi İmam Ali Hamaney’in mesajının metnini iletti ve bu mesajın BMT resmi belgesi olarak kayda geçmesini istedi.

İran’ın BMT daimi temsilcisi Hazai mektupta, Rehber’in mesajının İran İslam cumhuriyetinin başta nükleer silahlar olmak üzere kitle imha silahlarına karşı olduğunun en somut delili olduğunu vurgulayarak uluslararası camianın NPT anlaşmasının ihlal edilmesi ve nükleer silahların kullanılması konusunda duyarlı olması gerektiğinin altını çizdi.

Dünya Müslümanlarının ve Mustazaflarının Rehberi İmam Ali Hamaney, Tahran nükleer silahsızlanma konferansına gönderdiği mesajda Amerika’nın nükleer tehditlerine dikkat çekerek İslam dininde nükleer silah üretmek ve kullanmanın haram olduğunu vurgulamıştı.

Başa dön tuşu
Bugün 06 Aralık 2022 (10) içerik yüklenmiştir.