Haberlerİmam Ali HamaneyİranÖrnek ŞahsiyetlerOrtadoğu

Rehber’in Muntazari’nin vefatı için taziye mesajı

Dünya Müslümanlarının ve Ezilenlerinin Rehberi İmam Ali Hamaney bir mesaj yayınlayarak, büyük fakih Ayetullah Hacı Şeyh Hüseyin Ali Muntaziri’nin vefatını taziyette bulundu.

Dünya Müslümanlarının ve Ezilenlerinin Rehberi’nin mesajında şöyle deniliyor:

Bismillahirrahmanirrahim

Büyük fakih Ayetullah Hacı Şeyh Hüseyinali Muntaziri’nin (Allah ona rahmet etsin) vefat ettiği ve ebedi hayata kavuştuğu haberini öğrenmiş bulunmaktayım.

Kendisi güzide bir hoca, derin bilgili bir fakihti ve bir çok talebe ondan yararlanmıştır. O rahmetlinin hayatının büyük bir bölümü, makamı yüce merhum İmam’ın hareketine hizmet uğrunda geçmiştir, bu uğurda bir çok mücahedetlerde bulunmuş ve büyük zorluklara katlanmıştır. Rahmetli İmam Humeyni’nin ömrünün son döneminde tehlikeli ve çetin bir sınavdan geçti ki Allah Teala’dan kendi rahmet ve mağfiret örtüsüyle onu örtmesini ve dünyada karşılaştıklarını onun keffareti karar kılmasını temenni ederim.

Onun (Ayetullah Muntaziri’nin) vefatını tüm aile efradına özellikle değerli eşine ve muhterem evlatlarına taziyette bulunur ve kendisi için rahmet ve mağfiret temenni ederim.

Seyyid Ali Hamanei
20 Aralık 2009

Başa dön tuşu
Bugün 30 Kasım 2021 (30) içerik yüklenmiştir.