HaberlerİranOrtadoğu

Rehber’in tavırları İslam ümmetine yol göstericidir

Filistin islami direniş Hareketi HAMAS’ın siyasi büro başkanı ve beraberindeki heyet resmi temaslar için Tahran’a geldi. Halid Meşal ve beraberindeki heyet, Tahran temasları kapsamında bu gün cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad tarafından kabul edildi.

Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad bu kabulde, işgal rejimi israil’in ele başlarının vahşetleri, Amerikan hükümeti yöneticilerinin senaryolarının sultacı nizamın dağılmasını önleyemeyeceğini söyledi.

Günümüzde , şartların özgürlük yanlısı halkların lehine geliştiğini belirten cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad , düşman peşpeşe yenilgiler almaktadır. Lübnan ve Gazze’de alınan yenilgiler,, Irak ve Afganistan’da ABD siyasetleri ve istenilen kişilerin seçimlerdeki başarısızlıkları, ABD ve Siyonist rejimin son yıllardaki yenilgilerine örnek teşkil ettiğini söyledi.

Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad , dünya emperyalizmi ve siyonizminin her geçen gün daha bir çöküşe geçtiğini ve bu çöküş sürecinin süratle yaşandığını belirterek, “bu gün Filistin, uluslar arası emperyalizme ve sultacılara karşı mücadelede öncü cephede yer almaktadır” dedi.

Dünya emperyalizmi ve Siyonist rejimin aynı cephede yer aldığını belirten cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad , bugün Filistin ve direniş , dünya emperyalizmine karşı mücadelede bağımsızlık mücadele veren cephede öncüdür diye konuştu.

Filistin islami direniş hareketi HAMAS’ın siyasi büro başkanı Halid Meşal de bu görüşmede, İran halkı ve Dünya Müslümanlarının ve Ezilenlerinin Rehberi İmam Ali Hamaney’in uluslar arası alandaki gelişmeler konusundaki tavırlarının dünya halkları için örnek ve yol gösterici olduğunu belirterek, ” HAMAS, Filistin halkı ve direniş, Filistin ideallerini gerçekleştirene kadar emperyalizme karşı mücadelesini sürdürecektir” dedi.

Halid Meşal açıklamasında, sürgündeki bütün Filistinlilerin, vatanlarına dönmesi gerektiğini, bu tavrın bütün Filistinlilerin kesin kararı olduğunu söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 18 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.