HaberlerİranOrtadoğu

Rehber’in yol göstericiliğine teşekkür ederiz

Cumhurbaşkanı seçimi ve sonrasındaki gelişmeler hakkında dün sabah toplantı yapan İran İslam Cumhuriyeti Düzenin Yararını Teşhis Konseyi, önemli bildiri yayımladı.

Dünkü toplantı ardından yayımlanan üç maddelik bildiride, ilgili tüm taraflara görevlerini hatırlattıldı. Konsey, “tarihe altın harflerle yazılacak yüksek halk katılımını, İslam Cumhuriyetinin ilke ve değerlerine bağlılık olarak” değerlendirdi.

Konsey ayrıca, “seçimlere ilgisinden dolayı halka, sorunların çözümündeki yol gösterici ve bilge tutumundan ötürü de İslam Devrimi Lideri Ayetullah Seyyid Ali Hamanei’ye teşekkür ettiğini” bildirdi.

Bildiride, “sorunların ve ihtilafların halledilmesi, şüphelerin giderilmesi için en iyi ve uygun yolun yasalara dayanılması ve hukuki sürecin takip edilmesi olduğu” belirtildi.

“Anayasayı Koruyucular Konseyinden, tüm şikayet, şüphe ve itirazları dikkatli ve titiz bir şekilde araştırmasının, bu konuda uzmanlardan istifade edilmesinin ve güven ortamı oluşturulmasının” istendiği bildiride son olarak, “Bütün adaylardan ellerindeki tüm belge ve bilgilerle Konseye başvurmaları ve çalışmalarında Konseye yardımcı olmaları” tavsiyesinde bulunuldu.

Başa dön tuşu
Bugün 14 Mayıs 2021 (78) içerik yüklenmiştir.