HaberlerDünyaİranOrtadoğu

Reisi’den öğrencilerin aşılanmasına vurgu

Cumhurbaşkanı Reisi Sağlık Bakanlığı, Eğitim ve Bilim Bakanlıkları ile işbirliği yaparak okulların ve üniversitelerin yeni ayın başından itibaren açılması için hazırlık yapmasını vurguladı.

Koronavirüs salgını ile milli mücadele merkezinin oturumunda konuşan Cumhurbaşkanı Reisi bir kez daha vatandaşların sağlık protokollerini ciddiye almalarını istedi.
Ülkenin bilimsel ve eğitim ortamlarının önemine vurgu yapan Reisi, 12 yaş üzeri öğrencilerin ve ayrıca üniversite öğrencilerinin aşılama çalışmasına bakıldığında yeni ayın başında okulları ve üniversiteleri tam kapasiteli açmanın mümkün olduğu görüntüğünü kaydetti.
Reissi, bu doğrultuda Sağlık Bakanlığı, Eğitim ve Bilim Bakanlıkları ile işbirliği yaparak okulların ve üniversitelerin yeni ayın başından itibaren açılması için hazırlık yapmasını vurguladı.
Reisi ayrıca İçişleri Bakanlığı’nın koronavirüs salgını ile mücadelede bir yıllık yol haritası hazırlama önerisine işaretle bu haritayı hazırlarken tüm kurumların ve eyaletlerin görüşü alınması gerektiğini belirtti.

Başa dön tuşu
Bugün 09 Aralık 2022 (13) içerik yüklenmiştir.