FilistinHaberlerOrtadoğu

Rezka: “Kerry’nin Ziyareti Zamanlaması ve Bölgesel Şartlar Açısından Tehlikeli”

Filistin Başbakanı İsmail Heniyye’nin siyasi danışmanı Yusuf Rezka, ABD Dışişleri Bakanı John Kerry’nin bölgeyi ziyaretinin zamanlama ve şartlar açısından taşıdığı tehlikeye dikkat çekerek, bölgedeki mevcut şartların Amerika’nın sözde barış süreciyle ilgili görüşlerini pazarlamak için çok uygun olduğunu söyledi.

ABD Dışişleri Bakanı John Kerry’nin bugün (16 Temmuz Salı) altıncı kez Ortadoğu’ya gelmesi, Ürdün’ün başkenti Amman’da Filistin Yönetimi Başkanı Mahmud Abbas ve Arap Birliği heyetiyle görüşmesi bekleniyor.

Quds Press Haber Ajansı’na Kerry’nin bölgeye yapacağı ziyareti değerlendiren Rezka, Kerry’nin bu ziyaretinde de yeni bir şey getirmeyeceğini, bilakis bölgesel şartlardan ve Arapların Mısır’da yaşananlarla meşgul olmasından yararlanarak Amerikan görüşünü pazarlayacağını ifade etti.

Bölgenin içinde bulunduğu şartların Amerika ve İsrail açısından çok iyi olduğuna işaret eden Rezka, büyük devletlerin kritik anları kendi çıkarları lehine kullanmayı bildiğini söyledi.

“Bu ziyaretin tehlikesi içinde bulunduğumuz şartlarda gerçekleşmesi ve zamanlamasındadır” diyen Rezka, Kerry’nin beraberinde getireceği görüşün Filistin tarafından kabul edilemez olduğunu ve tamamen Amerikan elbisesi giydirilmiş İsrail görüşü olduğunu ifade etti

Başa dön tuşu
Bugün 22 Eylül 2023 (38) içerik yüklenmiştir.