HaberlerİranOrtadoğu

Rigi; ABD,AB,İsrail ve bazı bölge ülkelerince desteklendi

İran İslam Cumhuriyeti İstihbarat bakanı Haydar Muslihi, terör örgütü Cundullah’ın elebaşısı Abdulmelik Rigi’nin ABD, İsrail, bazı Avrupa ve bölge ülkeleri tarafından desteklendiğini söyledi.

Rigi’nin tutuklanmasıyla ilgili açıklamada bulunan Muslihi, Rigi’yle ilgili görüntülerin 24 saat önce Amerikan güçlerine ait bir mekandan olduğunu belirterek, sözkonusu teröriste ait kimlik ve pasaportun da Amerika tarafından hazırlandığını ve bunu da basın mensuplarına gösterdiklerine söyledi.

İran istihbarat bakanı, Rigi’nin bölge ülkelerinin işbirliği olmaksızın ve yalnızca İran istihbarat bakanlığı memurlarının fedakar çalışmaları sonucu tutuklandığını belirtti.

Sözkonusu terör örgütü elebaşının Amerika, bazı Avrupa ülkelerince desteklendiğini ellerindeki çok sayıda delilin gösterdiğini belirten Muslihi, bu belgelerin ve delillerin inkar edilmeyecek doğrulukta olduğunu söyledi.

Muslihi, sözkonusu terör elebaşının Dubai’de kendi kontrolündeki bir yere giderek, orada, İran aleyhinde terörist saldırılar için emir almasının planlandığını kaydetti.

İran İstihbarat bakanı, terör örgütü elebaşına destek veren başta Amerika olmak üzere ,aleyhinde İran’ın uluslar arası mahkemede hukuki açıdan dava açacağının bir hak olduğunu söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.