HaberlerİranOrtadoğu

Rigi sıradan bir terörist değildir

İran başsavcısı Hüccetüislam Muhsini Ejei, Abdulmelik Rigi’nin sıradan bir terörist olmadığını, Rigi’nin arkasında Amerika, İngiltere, korsan İsrail ve bazı Arap devletlerin istihbarat servislerinin bulunduğunu açıkladı.

İran’ın Sistan Belucistan eyaletinde bir çok kanlı terör eylemini düzenleyen ve masum insanları hedef alan terör çetesinin elebaşı Abdulmelik Rigi’nin tutuklanmasını İslam inkılabının büyük başarısı ve onuru niteleyen başsavcı Muhsini Ejei, Rigi’nin sıradan bir eşkiya olmadığını ve arkasında Amerika, İngiltere, korsan İsrail ve bazı Arap devletlerin istihbarat servislerinin yer aldığını kaydetti.

Rigi’nin bundan önce de söz konusu istihbarat örgütlerinin yardımları ile çok kez İran güvenlik güçlerinin elinden kaçmayı başardığını kaydeden Egeli, Amerika’nın El-Kaide, Taliban ve terörle mücadele bahanesi ile Afganistan’a saldırdığını, oysa hala Bin Ladin ve Taliban elebaşlarının nerede saklandığını bilmediğini belirtti.

Başsavcı Ejei ayrıca bundan önce Abdulmelik Rigi’den teberri eden Rigi aşireti mensuplarının da tutuklanma haberinden sevindiğini ve cezalandırılmasını istediklerini ifade etti.

Başa dön tuşu
Bugün 09 Mayıs 2021 (20) içerik yüklenmiştir.