HaberlerİranOrtadoğu

Rigi: Terör emirlerini NATO’dan aldım

İran’ın güney doğu yöresinde terör estiren, ancak İran güvenlik güçlerince kıskıvrak yakalanan terör çetesinin elebaşı Abdulmelik Rigi, Amerikalılar ve siyonistlerin kendisi ile Nato kılığında görüştüğünü itiraf etti.

İran’ın Press TV kanalında bir programda konuşan terör çetesi elebaşı Abdulmelik Rigi, Fas’ta bulunduğu sıralarda Amerika ve korsan İsrail’den bazı ajanların kendilerini Nato temsilcisi olarak tanıttığını ve kendisinden Tahran’da suikastle yok edilmeleri gereken şahsiyetlerin listesini verdiklerini itiraf etti.

Rigi, bu görüşmelerden sonra zaten kuşkulandıklarını ve eğer bu kişiler Nato temsilcileri ise neden kendileri ile daha güvenli bir yer olan Afganistan’da görüşmediklerini düşünmeye başladıklarını belirtti.

Rigi ikinci kez de, sözkonusu ajanların İran’ın doğu yöreleri hakkında görüşmek yerine Tahran’da bazı şahsiyetlere yönelik suikast düzenlenmesini gündeme getirdikleri zaman kuşku duymaya başladıklarını ve bu yüzden bu kişilerin Nato’dan farklı yerlere bağlı oldukları sonucuna vardıklarını urguladı.

Başa dön tuşu
Bugün 28 Ocak 2022 (14) içerik yüklenmiştir.