HaberlerİranOrtadoğu

Rigi’nin tutuklanması İran’ın gücünün göstergesidir

İran savunma bakanlığı, başta Amerika olmak üzere İran İslam inkılabı düşmanlarının desteğindeki terör örgütünün lideri Abdulmalik Rigi’nin tutuklanmasıyla gerçekleşen operasyonla ilgili yaptığı açıklamada, “Bu operasyon gerçekte, İslam Cumhuriyeti’nin düşmanlara karşı gücünün göstergesidir” ifadesine yer verdi.
Savunma bakanlığının açıklamasında ayrıca, terör örgütünün ele başının tutuklanmasıyla ilgili gerçekleşen çok kapsamlı, karmaşık, ustaca operasyonun başarılı bir şekilde tamamlanması ve Rigi’nin tutuklanmasının, gerçekte İran İstihbarat bakanlığı, emniyet ve ordunun İslam nizamını savunmada ne kadar kararlı olduğu ve aynı zamanda İslam nizamının gücü ve izzetinin bir örneği olduğunu bildirdi.

İran savunma bakanlığının konuyla ilgili yayınladığı bildiride, ayrıca terör örgütü lideri Rigi’nin İslam nizamı düşmanları emperyalist güçlerin, İran’da huzursuzluk ve güvensizlik çıkarmak için kullandıkları bir işbirlikçi olduğuna yer verildi.

Bildiride ayrıca, Amerika, İngiltere, siyonist İsrail ile bazı Batılı ülkelerin istihbarat teşkilatlarının desteğindeki Rigi’nin tutuklanmasıyla uluslar arası terörün hamilerine de darbe indirildiğinin altı çizildi.

Başa dön tuşu
Bugün 06 Mayıs 2021 (22) içerik yüklenmiştir.