HaberlerİranOrtadoğu

Rigi’nin yakalanması Batı’nın maskesini düşürdü

İran İslam Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Ramin Mehmanperest, terörist Abdulmalik Rigi’nin tutuklanması ve onun itirafları ile batı’nın maskesinin düştüğünü belirtti.

Mehmanperest, bu teröristin liderliğini yaptığı örgütün işlediği cinayetlerde hayatlarını kaybedenlerin aile ve yakınlarının cinayetlerle ilgili şikayetlerini takip edeceklerini söyledi.

Sözkonusu teröristin lideri olduğu terör örgütünün cinayetlerinin kurbanlarının ailelerinin ülke yargısında üçüncü ülkeler aleyhinde dava açabileceklerini belirten Ramin Mehmanperest, bu ailelerin, diğer ülkeler aleyhinde, Rigi’ye verdikleri destekten dolayı dava açabileceklerini ve şikayette bulunabileceklerini belirtirken, böyle bir durumda kendilerinin de, bu ailelerin haklarını sonuna kadar koruyacaklarını söyledi.

Sözkonusu terör örgütünün elebaşının ele geçirilmesinin İran’ın sınırlarını ve güvenliğini koruma konusunda son derece kararlı olduğunu gösterdiğini belirten İran dışişleri bakanlığı sözcüsü, İran’ın bu alandaki gücünün artmasının bölgenin güvenliğinin artmasına vesile olacağını kaydetti.

Mehmanperest, terör örgütü elebaşının itiraflarına da temasla, Rigi ve terör örgütüne yardım eden ülkelerin gerçekte sözde insan haklarından ve terörle mücadeleden dem vuran Batılı ülkeler olduğunu kaydederek, bu ülkelerin çifte standart siyasetlerini kınadı.

Mehmanperesti, bu gibi terör örgütlerine yardımın halkın desteğini asla almayacağını belirterek, Rigi’nin liderliğini yaptığı ve ayrıca halkın münafıkları gibi örgütlerin halka yönelik cinayet şebekeleri olduğunu kaydederek, insan haklarından dem vuran Batılı ülkelerin, terör örgütlerine yönelik destekleri karşısında cevap vermeleri gerektiğini söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 01 Aralık 2022 (10) içerik yüklenmiştir.