HaberlerİranOrtadoğu

Ruhani: ABD yönetimi, hatalarını tekrarlıyor

İran İslam Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, ABD yönetiminin İran halkına karşı hatalarını tekrarlamaya devam ettiğini vurguladı.

Cumhurbaşkanı Ruhani bugün Ekonomi ve Maliye Bakanı ve yardımcılarını kabul ettiği görüşmede, ABD’nin İran halkıyla mücadele için seçtiği yanlış yollarında sürekli hezimete uğradığını belirterek, son günlerde bu ülkenin siyasi haysiyetinin BM Güvenlik Konseyi’nde yok olduğunu belirtti.

Ruhani, İran’ın bölge ve dünyadaki etkin konumu ve düşmanların İran’ı istikrarsızlaştırma hedeflerine işaretle, İran İslam Cumhuriyeti’nin katı düşmanları olduğunu, bugün de bölgede bazılarının ABD ve Siyonist rejimin yanında yer alarak, İran ile düşmanlık yaptığını söyledi.

Cumhurbaşkanı, Amerikalıların dünyanın en önemli ve kritik ülkesi olarak İran’dan halk tarafından çıkarıldığını hatırlatarak, Washington’un İran halkı ile düşmanlığının nedenini de bu olduğunu ifade etti.

Cumhurbaşkanı Ruhani, ABD’nin Güvenlik Konseyi’ndeki daimi üyeliğini İran’ın iç işlerine karışmak için kötüye kullandığını, ancak dünya ülkelerinin ABD’nin karşısında durduğunu vurguladı.

Ruhani ayrıca, halkın ekonomik taleplerinin haklı olduğunu belirterek, İran bilinçli halkının bazılarının ülke için yapmak istedikleri yoldan uyanıklıkla ayrıldığını kaydetti.

Başa dön tuşu
Bugün 18 Eylül 2021 (11) içerik yüklenmiştir.