İran

Ruhani: Adalet, İran İslam Cumhuriyeti’nin kutsal sisteminin en önemli hedeflerinden biridir

İran İslam Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, adaletin İslam Cumhuriyeti’nin kutsal sisteminin en önemli hedeflerinden biri olduğunu vurguladı.

İRNA’ya göre Hasan Ruhani, “Adalet, İslam Cumhuriyeti’nin kutsal sisteminin en önemli hedeflerinden biridir ve bu büyük ve önemli ideale ulaşmak için tüm çaba ve planlamalar sürdürülmelidir” dedi.

Ruhani, dün Pazartesi günü (yasama, yargı ve yürütme) güçlerin liderleri toplantısının başında, Gadir gecelerinin önemini vurgulayarak ve bu gecelerin manevi nimetlerinden yararlanarak reform ve kurtuluş yolunda ilerlenmesine vurgu yaparak, özelikle İran halkı olmak üzere İslam ümmetinin bu gecelerden feyiz almasını ve istifade etmesini umut etti.

Ruhani, Hz. Ali(S)’nin mazlum bir şekilde şehid edilmesine temasla, “Bizler hepimiz, Hz.Ali’nin (S) takipçileri ve aşıkları olarak onun yolunu en iyi şekilde takip etmeliyiz” dedi.

İran cumhurbaşkanı Ruhani, Hz. Ali’yi (S) adalet yolunda şehit olarak nitelendirerek, “Bu büyük ve önemli ideale ulaşmak için tüm çabalar ve planlamaların sürdürülmesi gerektiğini söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 30 Temmuz 2021 (20) içerik yüklenmiştir.