HaberlerİranOrtadoğu

Ruhani, derpemzede köylerdeki evlerin yeniden yapılandırılmasına vurgu yaptı

İran İslam Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, Kerman vilayetinde depremzede köylerdeki evler ve binaların yeniden yapılandırılması ve güçlendirilmesine vurgu yaptı.

İran’ın güneyindeki Kirman vilayetine giden Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani geçenlerde deprem faciasıyla yüzleşen “Raver” ilçesine bağlı “Gurek” köyünü ziyaret etti.

Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani geçenlerde depremden etkilenen “Raver” ilçesine bağlı “Gurek” köyüne giderek, bölge sakinleriyle samimi bir görüşme yapıp depremzedelere sunulan hizmetleri yakından inceledi.

Ruhani ilaveten depremzedelerin geçici olarak yerleştirildiği çadırlar ile konteynerleri ziyaret ederek mağdur vatandaşların istekleriyle sorunlarını dinledi.

Halkın arasına gidip konuşma yapan Ruhani, İslam İnkılabı’nın zafer yıldönümü olan “Fecr Günleri”ni kutlayarak, “Bulunduğumuz bu günler islam İnkılabı’nın zafer yıldönümüdür; sizin bizzat başarıya ulaştırıp 40 sene boyunca koruduğunuz bir inkılap. Sizler tüm bu yıllar süresince İslam ve İnkılap’ın yolunu sürdürerek yaptığınız çabalar vasıtasıyla İran’ın günden güne daha da onurlanmasını sağladınız” ifadelerinde bulundu.

Cumhurbaşkanı Ruhani sözlerini şöyle sürdürdü: Hasar gören evlerle geçici iskan olarak kullanılan konteynerleri ziyaret ettiğim sırada mağdur olan halkımız sabırlı bir şekilde samimiyetle sorunlarını anlattı. Halkın asıl isteği daimi yerleşim binalarının yapımıdır. Bunun yanında da köydeki binaların yeniden yapılındırması ile revize edilmesini daha ciddi bir şekilde takip etmeliyiz.

Başa dön tuşu
Bugün 30 Kasım 2021 (30) içerik yüklenmiştir.