HaberlerİranOrtadoğu

Ruhani: Halk olmadan ilerleme ve saadet yolunda adım atılmaz

İran İslam Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, halkın görüşü ve oyu olmadan ilerleme ve saadet yolunun olmayacağını söyledi.

Kerman İlinde halka hitap eden Ruhani, ‘’hiçbir Süper gücün destekçisi olmadığı bir devrimi gerçekleştirdiğimiz için onur duymaktayız. Bugün İran milleti egemenliği, bağımsızlığı, ilerlemesinin korumak için her zamandan daha hazırlıklıdır’’ dedi.

İslam Devriminin, devrim zaferinden iki ay sonra halkı sandık başına davet eden tek devrim olduğunu ifade eden Ruhani, ‘’Bizim onur duyduğumuz şey, devrimle Peygamber ve Ehl-i Beytin yoluna ve demokratik yönetime ulaşmamızdır’’ dedi.

Ortadoğu bölgesinin en güvenlikli bölgesinin İran olduğunu ifade eden Ruhani, bu güvenliğin halkın birlikteliği ve direnişi ile sağlandığını ifade etti.

Ruhani, ‘’Kimse Washington’da İran halkına karar verebileceğini düşünmesin, halk eski rejim işkencelerini unutmamıştır, sizin bölgedeki cinayetleri unutmamıştır, siz doğru söylüyorsanız halkın müsadere ettiği mallarını geri veriniz. Siz İran halkına ambargo uyguladınız, İran halkı sorun olduğu yerlerde kendisi sorunlarını çözebilir’’ dedi.

Başa dön tuşu
Bugün 18 Eylül 2021 (11) içerik yüklenmiştir.