İran

Ruhani: İSK iktisadi savaşta milli çıkarların hizmetindedir

Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, bugün ülkenin klasik ordusu ve yine İslam İnkılabı Muhafızlar Ordusu son dört yılda ülkeye dayatılan iktisadi savaşta da dayatılan sekiz yıllık savaş yıllarında olduğu gibi İran’ın milli çıkarlarını savunduklarını vurguladı.

Cumhurbaşkanı Ruhani 18 Nisan Ordu Günü dolayısıyla yayımladığı mesajda şöyle ekledi:

İslami İran ordusu milletin yanındadır; nitekim 43 yıl önce de İran milleti saltanat rejimi ve diktatörlüğe karşı kıyamında da milletin yanında yer aldı.

Cumhurbaşkanı Ruhani, İslami İran ordusu millet denizinin bir parçası olduğunu, ki bu da bu orduyu bölgedeki diğer ordulardan farklı kıldığını kaydetti.

Cumhurbaşkanı Ruhani şöyle devam etti:

Bugün kutsal savunma yıllarının mirası olan dayatılan savaşın deneyimlerinin devamında, ister klasik ordu, ister İslam İnkılabı Muhafızlar Ordusu olsun, ülkenin askeri kurumları, her zamankinden daha profesyonel bir şekilde görev ve sorumluluklarının bilincindedir. Bugün ülkenin milli güvenliği, toprak bütünlüğünün korunmasına bağlıdır ve toprak bütünlüğünün korunması da ancak milli vahdet sayesinde gerçekleşebilir ve milli vahdet de ancak demokrasi sayesinde elde edilebilir.

Bugün düşmanlar İslami İran’ın gücü, vahdeti ve güvenliğinden korktuğunu belirten Cumhurbaşkanı Ruhani, İran düşmanların zannettiklerinden bile çok daha büyük olduğunu vurguladı.

Başa dön tuşu
Bugün 29 Temmuz 2021 (27) içerik yüklenmiştir.