HaberlerİranOrtadoğu

Ruhani: İyi oyun, İran adını daha da onurlandırır

İran İslam cumhuriyeti cumhurbaşkanı milli erkek futbol takımı oyuncuları ve teknik kadrosu ile görüşmede, zafer kazanarak İran halkını mutlu etmek için tüm çabalarını göstermelerini istedi.

Cumhurbaşkanı Ruhani dün spor bakanlığı ve futbol federasyonu yetkilileri, futbol takımı oyuncuları ve teknik kadrosu ile görüşmede, İran halkını temsilen milli takımı yolcu etmekten mutlu olduğuna işaretle, aldıkları eğitim, yaptıkları çalışma ve yüksek motivasyonları sayesinde başarı ve zaferin hiç de uzak olmadığını söyledi.

Cumhurbaşkanı “başarı ve iyi maçın çok önemli olduğunu” vurgulayarak, dünya çapında milyarlarca insanın, köklü, muazzam, kültürlü ve eski tarihe sahip bir ülkenin temsilcileri olarak İran milli futbol takımı maçlarını izleyeceğini, sporcuların iyi oyunlarının milli gururu yükseltebilecek, İran adını daha da yüceltecek özelliklerden olduğunu belirtti.

Yapılan törende İran spor bakanı da İran milli futbol takımının ilk kez hiçbir maçı kaybetmeden iktidar içinde dünya kupası maçlarına giriş hakkı kazandığını söyledi.

İran futbol federasyon başkanı da İran futbolcularının başarılarının göz kamaştırıcı ve umut verici olduğuna değinerek, hükümetin yapıcı destekleri ile başarıların devamını diledi.

Başa dön tuşu
Bugün 23 Mayıs 2022 (6) içerik yüklenmiştir.