HaberlerİranOrtadoğu

Ruhani, petrol dışı ürünlerin ihracatının çeşitlendirilmesine vurgu yaptı

İslami İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, İran halkına yapılabilecek en büyük hizmetlerden birinin İslami İran’ın gençleri için onurlu iş fırsatı ve olanakları oluşturmak ve üretim zemini sağlamak olduğunu belirtti.

İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, Petrol Dışı Ürünler İhracatçıları Birliği üyeleriyle yaptığı 3 saatlik görüşmede, açıklamalarda bulunarak, “Petrol dışı ürünlerin ihracatında aktif bir rol oynayan tüccarların İran yapımı ürünlerin değişikliği ile güvenilirliği yönünde harcadığı çabalar, gayet değerli ve takdire layıktır. Nitekim petrol dışı ürünlerin ihracatı ülkenin ekonomik açıklarını da günden güne daha fazla kapatabilir” ifadelerinde bulundu.

Ruhani konuşmasını şöyle sürdürdü: Bir ürünün ihracatındaki önemli nokta ise tüketicinin isteğini özel olarak dikkate alıp güvenini kazanmaktır. İran markalı bir ürünün dünyada beğenilmesi hepimize onur vericidir.

İran Cumhurbaşkanı konuşmasında ayrıca, “Sanayi, Madencilik ve Ticaret” ve “Ekonomi” Bakanlarıyla “Merkez Bankası” Başkanı’nı gereken tedbirleri alarak petrol dışı ürünlerin ihracatı için harcanan masrafları azaltıp kolay bir şekilde hedef ülkelere ulaşmalarını sağlamakla yükümlü kıldı.

Petrol dışı ihracat alanında faaliyet gösteren bazı üreticiler ise yüzleştikleri önemli engellere değinerek Cumhurbaşkanı Ruhani ile bu sorunların giderilmesi üzerinde fikir alışverişinde bulundular.

Başa dön tuşu
Bugün 16 Eylül 2021 (17) içerik yüklenmiştir.