HaberlerİranOrtadoğu

Ruhani’den önemli “vatandaşlık hakları” açıklaması

İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, Tahran’da düzenlenen “Vatandaşlık Hakları Milli Konferansı”nda yaptığı bir konuşmada önemli değerlendirmelerde bulundu.

“Vatandaşlık Hakları Milli Konferansı”nda konuşan İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, “Vatandaşlık hakları meselesi ile aziz milletimizin yanı sıra devlet ve yetkililerimizin de bo konuyu dikkate alması, toplumun huzura kavuşmasıyla güvenlik ve adaletin yerleşmesi üzerinde epey önemli bir role sahiptir” ifadelerinde bulundu.

Ruhani sözlerini şöyle sürdürdü: Sağlık alanında büyük devinim yapılması, dış politika ve nükleer anlaşma, sanal alem ve vatandaşlık hakları hükümet olarak bizim için büyük bir değere sahiptir. Vatandaşlık haklarına yönelik daha önce yaptığım açıklamalar seçim amaçlı değildi ve vatandaşlık bildirgesinin tamamen yürürlüğe girmesini sağlamaya çalışıyoruz.

İran Cumhurbaşkanı konuşmasının bir diğer kısmında ise şöyle dedi: Bizim devrim yapmamızın nedeni, kanuna sahip olup kimsenin yasaların üzerinde yer almamasıydı, tüm kanunların başında Anayasa yer alıyor; vatandaşlık haklarının da asıl anlamı budur, yani herkes yasalara uyumlu bir şekilde hareket etmeli.

Başa dön tuşu
Bugün 26 Eylül 2021 (10) içerik yüklenmiştir.