AsyaHaberler

Rus Gözlemci : İran seçimleri adilce yapılmıştır

12 Haziran Cumhurbaşkanlığı seçimleri sırasında gözlemci olarak İran’da bulunan bir Rus uzman, bu ülkede Ahmedinejad taraftarlarının Musevi taraftarlarından daha fazla olduğunu vurguladı.

10. Cumhurbaşkanlığı seçimleri sırasında seçim sürecine gözlemde bulunmak niyetiyle İran’ı ziyaret eden Rusya Jeo-Politik Kurumu Genel Müdürü Paul Zarifolin, bu seçimleri değerlendirirken seçimlerin tamamen demokratik şartlar altında yapıldığını vurguladı.

“Ria Novosti” haber ajansının haberine göre, bir basın toplantısında konuşan Rus uzman Zarifolin, bu hususta “Ben bugüne kadar seçimler sırasında gözlemci olarak Beyaz Rusya, Moldavya dâhil birçok ülkede bulundum. Fakat şunu itiraf etmek zorundayım ki, İran’da gözlemlediğim bu son seçim kadar demokratik bir seçime hiçbir yerde şahid olmadım” ifadesini kullandı.

Zarifolin açıklamalarının devamında, batılı medya gruplarının, seçim sonuçlarının açıklanmasından sonra İran’da oluşan gergin hava konusunu abarttıklarına ve böylece kışkırtmada bulunduklarına dikkat çekti.

Başa dön tuşu
Bugün 12 Mayıs 2021 (42) içerik yüklenmiştir.