HaberlerDünyaİranOrtadoğuRusya

Rus yetkili: Şehit Kasım Süleymani’nin adı direnişin kod adıdır

Rusya Devlet Duması Uluslararası Komitesi başkanı, İran Parlamentosu Ulusal Güvenlik ve Dış Politika Komisyonu başkanı ile yaptığı görüşmede, Şehit Süleymani’nin adının Ruslar için bir direniş sembolü olduğunu söyledi.

Muhabirimizin verdiği habere göre, Leonid Slutsky, Moskova’da Vahid Celalzade ile yaptığı görüşmede şehit Süleymani’nin adının direnişin adı olduğunu, çünkü bu büyük şehidin Amerikan hegemonyasına karşı durarak Amerika’nın gücünün sahte olduğunu dünyaya gösterdiğini belirtti.

Slutsky, şehit Kasım Süleymani’nin anılması için Rusya’nın bölgedeki durumu, bölgesel ve uluslararası güvenlik konularını bu plan çerçevesinde inceleyen “Şehit Süleymani Planı” adlı bir programı olduğunu da sözlerine ekledi.

Rusya Duması uluslararası komite başkanı,  bu meclis başkanının yakın zamanda Tahran’a ziyaret yapacağını duyurarak, İran ve Rusya’nın Amerika ve Batı’nın en şiddetli yıkıcı girişimleri  altında olduğunu belirterek, bunun Tahran ve Moskova’nın ilişkilerini güçlendirmesi için önemli bir neden olduğunu söyledi.

Bu görüşmede şehit  Kasım Süleymani’nin anısına ve ismine de övgüde bulunan Celalzade, tecrübelerin iki veya daha fazla ülkenin konularda işbirliği yapması halinde Amerika’nın tek taraflı politikasının ortadan kalkacağını ve Suriye’deki durumun bu gerçeği gösterdiğini söyledi. Celalzade, Amerika ve müttefiklerinin Suriye’deki plan ve komplolarını etkisiz hale getirmek için İran ve Rusya arasında değerli bir işbirliği modelinin gerçekleştiğini hatırlattı. 

Başa dön tuşu
Bugün 24 Şubat 2024 (32) içerik yüklenmiştir.