HaberlerİranOrtadoğu

Rüstem Kasımi’nin güven oyu batılı kitle iletişim araçlarına net yanıttır

İran İslam inkılabı muhafızlar ordusu halkla ilişkiler sorumlusu General Ramazan Şerif, İslami şura meclisinin, Rüstem Kasimi’ye petrol bakanı olarak güven oyu vermesinin, batılı kitle iletişim araçlarının inkılab muhafızları ordusuna yönelik yürüttüğü kampanyaya karşı net bir cevab niteliği taşıdığını söyledi.

Ramazan Şerif yaptığı açıklamasında, İslami Şura milletvekillerinin oldukça bilinçli ve dirayetli bir şekilde petrol bakanı olarak meclise önerilen Rüstem Kasımi’ye güven oyu verdiklerini ve bu güven oyunun da, batılı kitle iletişim araçlarına karşı net bir yanıt taşıdığını dile getirdi.

Rüstem Kasimi’nin, İslam inkılabı muhafızlar ordusu Hatem-ul enbiya garnizon komutanı olması ve cumhurbaşkanı tarafından meclise petrol bakanı olarak önerilmesi ardından batılı kitle iletişim araçlarının, çirkin bir şekilde İslam inkılabı muhafızlar ordusuna yönelik kampanya sürdürdüğüne dikkat çeken General Ramazan Şerif, İslam inkılabı muhafızlar ordusu, seçkin halk kurumlarından biridir ve genel olarak, İran halkına özellikle de mahrum bölgelerde, iletişim ve enformasyon alanlarında da hizmet vermektedir. Ortaya koydukları ve hayata geçirdikleri projelerde İran halkının gelişmesi ülkenin imar ve onarımı yönündeki projelerdir diye konuştu.

Rüstem Kasimi, önceki gün, parlamentodan, petrol bakanı olarak çoğunluğun oyu ile güvenoyu alarak Petrol bakanı olarak göreve başladı.

Başa dön tuşu
Bugün 27 Temmuz 2021 (32) içerik yüklenmiştir.